Whisky inspirovaná Japonskem Whisky inspirovaná Japonskem

Whisky inspirovaná Japonskem

09. 05.2024

Rodina prémiových whisky Glenmorangie se 180 let dlouhou tradicí se rozrostla o nový přírůstek. Ochutnejte atmosféru hlavního města Japonska díky limitované edici A Tale of Tokyo.

„Tokio vždy patřilo k mým oblíbeným místům. Fascinují mě rozpory mezi jeho rušnými ulicemi a klidnými zahradami, starobylými a moderními budovami, mnoha smyslovými zážitky a kulturou. Léta strávená v Tokiu mě přiměla přemýšlet o tom, zda bych mohl své zážitky zachytit ve formě whisky,“ popisuje zrod nového produktu Dr. Bill Lumsden, ředitel destilace a výroby whisky v palírně Glenmorangie.

Požitek všemi smysly

V nové whisky se snoubí tóny pepře s nahořklými třešněmi a kokosem, zatímco v ústech se rozlije lahodná chuť pomerančové kůry s tóny kadidla a sladkého dubu. V závěru přicházejí klasické tóny whisky Glenmorangie – mandarinka, mandle a marcipán. Klíčovou roli při přípravě jedinečné whisky hrají vzácné sudy z japonského dubu Mizunara. Vše je navíc zahaleno v jedinečném designovém obalu, jehož autorem je věhlasný japonský umělec Yamaguchi Akira.

Podobné články


 • Předkrmová La Veranda
Předkrmová La Veranda
  Restaurace Praha

  Předkrmová La Veranda

  Restaurant La Veranda mění menu dle dostupnosti jednotlivých sezónních surovin. Vždy nějaký pokrm z menu nadobro zmizí a nový se objeví. Tentokrát se udály změny především v předkrmech.

  21. 05.2024

 • Babiččina zahrada stěhuje kuchyň Babiččina zahrada stěhuje kuchyň
  Česko Restaurace Praha

  Babiččina zahrada stěhuje kuchyň

  Babiččina zahrada je stavení v Průhonicích, kde pod jednou střechou lze nalézt restauraci, konferenční světnici a malý pension. Hlavní dominantou je ovšem část mimo střechu, a to zahrada. Malé altánky, které nabízí každému stolu absolutní soukromí a jeden velký, pro ty, kteří holdují restauračnímu ruchu.

  13. 05.2024

 • La Veranda představuje nové chutě
La Veranda představuje nové chutě
  Česko Restaurace Praha

  La Veranda představuje nové chutě

  La Veranda je jiná než ostatní fine diningové restaurace v Praze. Zde se již přes dvacet let podávají excelentní pokrmy, které jsou vždy dotažené do konce po chuťové i vizuální stránce. Tým restaurace La Veranda s majitelem Yurijem Kolesnikem dbá na celkový zážitek. Tedy interiér připomíná verandu francouzského stylu, kde se každý příchozí cítí jako doma. Pak ovšem nastupuje servis, který doma nepotkáte. Fantastický profesionální přístup je doslova dechberoucí. Směs všech těchto faktů a vjemů dělá z každé návštěvy restaurantu La Veranda dokonalý zážitek.

  22. 04.2024

Developed by MadFox design