Thajské vůně v Praze Thajské vůně v Praze

Thajské vůně v Praze

02. 08.2020

Na pražskou gastronomickou scénu přibyla další autentická rodinná restaurace, respektive thajské bistro, které představuje thajskou kuchyni v její originální podobě. Thai Station v čele s Onwasa Kongpetch, rodilou Thajkou, která vedla několik rodinných podniků v Bangkoku, nabízí v moderním prostředí pečlivě promyšlený koncept thajské kuchyně.

Majitelkou bistra Thai Station, nacházejícího se ve skvělé lokaci v historickém centru Prahy vedle Uhelného trhu, je Rujalux Kongpetch Nešpůrková, která vytvořila design celého prostoru. Pochází z Bangkoku, v Birminghamu vystudovala umělecký program Master of Arts na University of Central England. Poté pokračovala ve studiu v Austrálii, kde potkala svého manžela Petra Nešpůrka. Ten jí byl velkou oporou při tvorbě konceptu bistra. Petr Nešpůrek vede jeden z největších pražských hotelů NH Prague a v roce 2018 byl oceněn prestižní cenou Hoteliér roku v České republice.

 

„V našem útulném moderním bistru chceme hostům zprostředkovat autentický zážitek jako v Thajsku – atmosférou, jídlem i obsluhou. O otevření vlastního bistra jsem snila již pár let a jsem nadšená, že se teď sen stal skutečností. Pevně věřím, že všem bude chutnat,“ komentuje majitelka Rujalux Kongpetch Nešpůrková.

 

Doporučujeme sem zajít na oběd a určitě ochutnejte Kanom Jeen Nam Ya – rýžové nudle s tuňákovým kari, podávané s čerstvou zeleninou a bylinkami pro dva.

https://www.thaistation.cz/

Fotogalerie


Podobné články


 • VALENTÝNSKÉ MENU PAR EXCELLENCE VALENTÝNSKÉ MENU PAR EXCELLENCE
  Česko Restaurace Praha

  VALENTÝNSKÉ MENU PAR EXCELLENCE

  Restaurace La Veranda rok, co rok již dvacet let připravuje valentýnské menu a letos tomu není jinak. Každoroční jistota na to nejlepší, co hlavní město nabízí. Neotřelé kombinace, které vždy překvapí, avšak vždy je citelná hlavní chuťová linka. Kvalitní suroviny, profesionální servis a přívětivé až domácí prostředí uprostřed centra Prahy.

  30. 01.2023

 • ELEGANTNÍ ZVĚŘINOVÉ HODY ELEGANTNÍ ZVĚŘINOVÉ HODY
  Česko Restaurace Praha

  ELEGANTNÍ ZVĚŘINOVÉ HODY

  Počátek února bude patřit zvěřinovým hodům. Kde? Vyhlášená restaurace La Veranda, která letos oslavila krásných 20 let na vysoké české gastronomické scéně, svědomitě plní gurmánský kalendář. Od 7.-13.2.2023 si kuchařský tým připravil zvěřinové hody v elegantním a nadčasovém podání.

  24. 01.2023

 • Vína, která vyhrávají Vína, která vyhrávají
  Česko Restaurace Svět Lidé

  Vína, která vyhrávají

  Jak si vybrat to nejlepší víno pro pečlivě chystanou příležitost? V takovou chvíli je dobrá rada nad zlato. I proto vznikl web Víno pro Vás. Shromažďuje výběr toho nejlepšího z vybraných vinařství. Dokladem je velký úspěch na soutěži Prague Wine Trophy.

  29. 12.2022

Developed by MadFox design