Šlechtic mezi greeny Šlechtic mezi greeny

Šlechtic mezi greeny

02. 08.2021

Mariánské Lázně nejsou jen proslulým lázeňským střediskem. Díky bohaté víc jak stoleté tradici mohou nabídnout i špičkový sportovní zážitek na blízkém golfovém hřišti. Že jde o výjimečné místo, potvrzuje i privilegium udělené samotnou britskou královnou Alžbětou II. Klubu umožnila používat vznešené označení – Royal Golf Club.

Skvostná historie

Golfové hřiště v Mariánských Lázních vzniklo v roce 1905 a je tak nejstarším u nás. Jeho kvalita byla podpořena už na počátku projektovou spoluprací s profesionálem Robertem Doigem z Musselburgh ve Skotsku. Členy nového golfového klubu se stali anglický král Eduard VII. či anglický vyslanec ve Vídni. Oba se také finančně podíleli na vybudování hřiště. Sám král Eduard VII. pak ještě opakovaně přispíval hodnotnými cenami do soutěží, kterých se zvláště ve 30. letech 20. století účastnili přední golfisté světa, např. Henry Cotton.

Nejen krása, ale i kvalita

Mariánskolázeňské golfové hřiště s 18 jamkami bylo často označováno jako nejkrásnější na kontinentu. Vymezují jej vzrostlé lesy okolo, mezi nimiž se nabízejí nádherné výhledy do okolní krajiny. I když je hřiště z větší části rovinaté a zdá se být snadné, neměli byste se jeho proporcemi nechat zmást. Při hře na vás totiž čeká řada nástrah, vyžadujících přesnou technickou hru. Greeny jsou ve srovnání s nově budovanými hřišti velmi malé, ale dobře chráněné bunkery.

Posilnění pro skvělé výkony

U golfového hřiště přirozeně naleznete i klubové prostory. V části z nich sídlí prvotřídní Royal Spoon Restaurant s krásným výhledem na hřiště a vyhlášenou kuchyní. Pro své domácí zákusky a kávu je restaurace také velmi oblíbeným výletním cílem lázeňských hostů.

Golf pro všechny

I když je mariánskolázeňské hřiště určeno pro vyspělé hráče. Můžete si zde zajistit tréninky a také vyzkoušet svou dovednost spolu s přáteli nebo celou rodinou i dětmi na přilehlém veřejném Chip & Putt hřišti. Golfové hole i míčky je možné si na místě zapůjčit. Radost ze hry, čistý vzduch a nádherná příroda kolem vás pak nabijí pravou životodárnou energií.

https://www.golfml.cz

Podobné články


 • Prezident, který láká k odpočinku Prezident, který láká k odpočinku
  Česko Sport Hotel Restaurace

  Prezident, který láká k odpočinku

  Návštěva Karlových Varů je vždy jedinečným zážitkem. O tom by mohlo vyprávět nepřeberné množství jejich návštěvníků, včetně známých osobností a vládců. Jeden Prezident zde dokonce sídlí. Najdete jej jen kousek od hlavní kolonády. Luxury Spa & Wellness Hotel Prezident patří mezi nejmladší karlovarské hotely, a i když je postavený teprve nedávno, nabízí mnoha lety osvědčenou lázeňskou péči pod dohledem těch nejzkušenějších odborníků. Pokud hledáte místo k dokonalému odpočinku na pár dní nebo si chcete dopřát skutečný lázeňský pobyt, je hotel Prezident****S skvělou volbou!

  22. 09.2021

 • Falkensteiner Spa Resort Mariánské Lázně Falkensteiner Spa Resort Mariánské Lázně
  Česko Sport Hotel Restaurace Lidé

  Falkensteiner Spa Resort Mariánské Lázně

  Po 15 letech úspěšného provozu prošel letos hotel rozsáhlou rekonstrukcí. Všechny pokoje jsou vybaveny v moderním a elegantním stylu. Nechybí ani pokoje s terasou, kde si můžete vychutnat svoji ranní kávu na lehátku s výhledem do hotelové zahrady. Nově byly zařízeny i rodinné pokoje se dvěma oddělenými ložnicemi a dvěma samostatnými koupelnami. Nejen díky těmto změnám je Falkensteiner Spa Resort Mariánské Lázně nově součástí Premium Collection, exkluzivní skupiny deseti výběrových hotelů, zářících v třicetičlenné hotelové rodině Falkensteiner.

  10. 09.2021

 • Babiččino divadlo chutí Babiččino divadlo chutí
  Česko Restaurace Lidé

  Babiččino divadlo chutí

  I u nás už se ustálila letní tradice divadla pod širým nebem. Na představení jedné takové scény můžete zajet i do Průhonic. Místo dramatických postav na vás ale čekají hvězdy domácí a zahraniční kuchyně. Restaurace BABIČČINA ZAHRADA pro vás připravila letní festival chutí.

  04. 09.2021

Developed by MadFox design