La Veranda a Babiččina Zahrada:
Když se v restauraci chcete cítit lépe než doma
La Veranda a Babiččina Zahrada:
Když se v restauraci chcete cítit lépe než doma

La Veranda a Babiččina Zahrada:
Když se v restauraci chcete cítit lépe než doma

31. 08.2022

Ať už vyrazíte do centra Prahy nebo do překrásného zámeckého parku v Průhonicích, narazíte v obou lokalitách na gastronomické perly: Oázu klidu, restauraci La Veranda v centru metropole, a její „sesterský“ podnik, Babiččinu zahradu v Průhonicích.

Náš tajný tip

Uprostřed romantických uliček Starého města naleznete restauraci La Veranda, která je už 20 let naší srdeční záležitostí. Tady můžete zapomenout na ruch velkoměsta a na chvíli se přenést na prosluněný venkov, třeba někam do Provence. .Náš tajný tip: řekněte si o thajskou polévku, která není na jídelním lístku, ale když o ní víte, tak ji dostanete. Menu se zde často obměňuje, ale tatarák se zauzeným žloutkem a lanýžem v různých obměnách zůstává stálicí. Ochutnejte a pochopíte, co to znamená symfonie chutí a proč tento podnik doporučuje i gastronomický průvodce Michelin. Na vinném lístku najdete takové skvosty, která okouzlí vaše chuťové pohárky, a garantujeme vám, že některá z nich zařadíte i do své domácí vinotéky.

Nechte se pohladit

U babičky bylo vždy dobře a stejně tak vám bude vždy krásně i v Babiččině zahradě v Průhonicích, která je „sesterskou“ restaurací La Verandy. Zatímco ta nabízí zejména středomořskou a mezinárodní kuchyni, v Babiččině zahradě vybírají prvotřídní suroviny od místních drobných pěstitelů a farmářů a připravují pokrmy, které vyrůstají z našich tradic. Venkovní restaurace ukrytá v zeleni nabízí posezení v romantických altáncích pro dva nebo i pro větší společnost. Odpočiňte si při pikniku v místní voňavé bylinkové zahrádce nebo uspořádejte grilovačku. Na hosty čeká i vnitřní restaurace, zázemí pak poskytuje penzion s útulnými pokoji a špičkovými službami v podobě uvolňujících masáží a terapií.

https://laveranda.cz

https://www.babiccinazahrada.cz

Fotogalerie


Podobné články


 • TRADICE SE VRACEJÍ. JIHOTYROLSKÉ TÖRGGELEN JSOU OPĚT TADY TRADICE SE VRACEJÍ. JIHOTYROLSKÉ TÖRGGELEN JSOU OPĚT TADY
  Hotel Restaurace Lidé

  TRADICE SE VRACEJÍ. JIHOTYROLSKÉ TÖRGGELEN JSOU OPĚT TADY

  Slavnosti Törggelen se již tradičně prolínají obdobím sklizně, a tedy i časem spojeným s poznáváním a hodnocením letošní úrody. Je to významná událost pro místní farmáře a vinaře a také úžasná, každoročně se opakující příležitost pro návštěvníky Jižního Tyrolska. Ti mohou zažít místní tradice, poznat nové víno a kulinářské speciality. Období Törggelen trvá od října do listopadu a jejich zahájení se blíží!

  21. 09.2022

 • LA VERANDA SLAVÍ 20 LET A PŘEDSTAVUJE SVOJI VINTAGE TVÁŘ LA VERANDA SLAVÍ 20 LET A PŘEDSTAVUJE SVOJI VINTAGE TVÁŘ
  Česko Restaurace Praha

  LA VERANDA SLAVÍ 20 LET A PŘEDSTAVUJE SVOJI VINTAGE TVÁŘ

  Restaurace, v historickém centru Prahy, La Veranda slaví krásných 20 let. Gastronomický věk hodný oslav si žádá zamyšlení a pokoru. La Veranda pohostila již tisíce tuzemských i zahraničních hostů. Všichni mají jedno společné, a to příjemné vzpomínky, které zde prožili a očekávání těch nadcházejících. Pocity mísící historii a budoucnost mají jeden směr a to vintage. La Veranda dospěla, již si něco prožila, ale její kvalita a preciznost je natolik výjimečná, že svou tvář mění ve vintage a nechává se unášet závanem moderní současnosti.

  14. 09.2022

Developed by MadFox design