Harmonie po štýrsku Harmonie po štýrsku

Harmonie po štýrsku

08. 03.2022

Christina Mauracher, která vlastní a řídí Ayurveda Resort Mandira v termálních lázních Bad Waltersdorf v rakouském Štýrsku, je vyznavačkou ajurvédy od dětství. Má titul Master of Science of Ayurveda-Medizin a rozsáhlé vzdělání v oboru. Studovala ho i v jeho kolébce, v Indii a na Srí Lance. Christina ale tuto „vědu o životě“ přenáší do našich evropských podmínek. Vyvinula koncept celostního pojetí Holistic Ayurveda Solutions, který spojuje ajurvédu, alternativní léčebné metody a moderní balneologické i fyzioterapeutické postupy v jeden celek.

Cílem je stejně jako v tradiční ajurvédě harmonie těla a ducha, která vede k dlouhému a zdravému životu. „Vyrovnanost, soulad psychiky a fyzického stavu těla modernímu člověku často schází a klasická medicína ho mnohdy podceňuje. Ajurvéda, kterou v našem resortu praktikujeme, vychází z klasické nauky o životě, ovšem je přizpůsobena požadavkům a potřebám evropského světa. V Evropě je jiné klima, jiné stravovací návyky, jsou tu jiné civilizační choroby. Proto jsme to nejlepší z klasické ajurvédy ,aklimatizovali‘ do evropského ,klima‘ a vydali se vlastní celostní cestou,“ říká Christina Mauracher.

A ten hotel!
Jakmile vstoupíte, přivítá vás pestrý svět ájurvédy indickým barevným ztvárněním i středomořskou atmosférou. Ústřední motiv „Barva je radost ze života“ je v designu společných prostor celého hotelu všudypřítomný. Ájurvédská medicína totiž předpokládá, že barvy mají pozitivní účinek a vyvolávají různé emoce. Barvy a místní materiály, jako je dřevo nebo kámen, přispívají k vyvážené atmosféře, k tomu, aby se tu hosté cítili dobře,“ vysvětluje Andreas Drexler, partner Christiny a okouzlující hostitel.

Dovolená mezi obrazy

V prostorné lounge vybudoval Andreas Drexler galerii umění, kde prezentuje své fascinující obrazy, které vtahují pozorovatele do příběhů, vyprávějících o jiných světech. Zde je všude vidět smysl Andrease pro krásu. Cestou do restaurace se budete kochat Salvatorem Dalím a Joanem Miro. Na Spa recepci vás překvapí Chagall a Demien Hirst.

Antistresová termální voda 

36 °C teplá termální voda v Bad Waltersdorfu účinně působí na klouby, zvyšuje pohyblivost a pomáhá odbourávat stres, snižuje stavy vyčerpání – to vše v kombinaci s Holistic Solutions představuje promyšlené lékařské doplnění. 

Všichni, kdo přijedou, čekají jediné – že si pořádně odpočinou, budou mít sílu znovu skály lámat a hlavně se naučí, jak si ji udržet.

Pod OBR

Léčivý a regenerační účinek termální vody je tu v jedinečném spojení s ájurvédskými procedurami a masážemi, které provádějí ájurvédští lékaři a terapeuti z Keraly a z Rakouska.

https://www.mandira-ayurveda.at

Podobné články


 • Léto v Dolomitech Léto v Dolomitech
  Hotel Svět

  Léto v Dolomitech

  Zhluboka se nadechněte, zastavte čas a vychutnejte si krásu léta a přírody na úchvatném místě uprostřed italských Alp. Ve výšce 1 800 metrů leží resort Forestis – zde naleznete duševní klid i řadu možností, pokud toužíte po aktivní dovolené.

  18. 06.2022

 • Hotel na jezeře Wolfgangsee je pravá romantika. Hotel na jezeře Wolfgangsee je pravá romantika.
  Hotel Léto Svět

  Hotel na jezeře Wolfgangsee je pravá romantika.

  Romantické jezero místo moře, alpské louky místo písečných pláží a čerstvý horský vzduch místo žhnoucího slunce. I tak by mohla vypadat letošní dovolená. V rakouském legendárním hotelu Im Weissen Rössl (U Bílého koníčka) si navíc zaplavete v unikátním jezerním koupališti, odpočinete si v první plovoucí vířivce na světě a načerpáte sílu z léčivých minerálních pramenů. A co byste řekli na rybí restauraci oceněnou třemi čepicemi Gault Millaua anebo degustaci vína v horském masivu?

  09. 06.2022

Developed by MadFox design