Harmonie po štýrsku Harmonie po štýrsku

Harmonie po štýrsku

08. 03.2022

Christina Mauracher, která vlastní a řídí Ayurveda Resort Mandira v termálních lázních Bad Waltersdorf v rakouském Štýrsku, je vyznavačkou ajurvédy od dětství. Má titul Master of Science of Ayurveda-Medizin a rozsáhlé vzdělání v oboru. Studovala ho i v jeho kolébce, v Indii a na Srí Lance. Christina ale tuto „vědu o životě“ přenáší do našich evropských podmínek. Vyvinula koncept celostního pojetí Holistic Ayurveda Solutions, který spojuje ajurvédu, alternativní léčebné metody a moderní balneologické i fyzioterapeutické postupy v jeden celek.

Cílem je stejně jako v tradiční ajurvédě harmonie těla a ducha, která vede k dlouhému a zdravému životu. „Vyrovnanost, soulad psychiky a fyzického stavu těla modernímu člověku často schází a klasická medicína ho mnohdy podceňuje. Ajurvéda, kterou v našem resortu praktikujeme, vychází z klasické nauky o životě, ovšem je přizpůsobena požadavkům a potřebám evropského světa. V Evropě je jiné klima, jiné stravovací návyky, jsou tu jiné civilizační choroby. Proto jsme to nejlepší z klasické ajurvédy ,aklimatizovali‘ do evropského ,klima‘ a vydali se vlastní celostní cestou,“ říká Christina Mauracher.

A ten hotel!
Jakmile vstoupíte, přivítá vás pestrý svět ájurvédy indickým barevným ztvárněním i středomořskou atmosférou. Ústřední motiv „Barva je radost ze života“ je v designu společných prostor celého hotelu všudypřítomný. Ájurvédská medicína totiž předpokládá, že barvy mají pozitivní účinek a vyvolávají různé emoce. Barvy a místní materiály, jako je dřevo nebo kámen, přispívají k vyvážené atmosféře, k tomu, aby se tu hosté cítili dobře,“ vysvětluje Andreas Drexler, partner Christiny a okouzlující hostitel.

Dovolená mezi obrazy

V prostorné lounge vybudoval Andreas Drexler galerii umění, kde prezentuje své fascinující obrazy, které vtahují pozorovatele do příběhů, vyprávějících o jiných světech. Zde je všude vidět smysl Andrease pro krásu. Cestou do restaurace se budete kochat Salvatorem Dalím a Joanem Miro. Na Spa recepci vás překvapí Chagall a Demien Hirst.

Antistresová termální voda 

36 °C teplá termální voda v Bad Waltersdorfu účinně působí na klouby, zvyšuje pohyblivost a pomáhá odbourávat stres, snižuje stavy vyčerpání – to vše v kombinaci s Holistic Solutions představuje promyšlené lékařské doplnění. 

Všichni, kdo přijedou, čekají jediné – že si pořádně odpočinou, budou mít sílu znovu skály lámat a hlavně se naučí, jak si ji udržet.

Pod OBR

Léčivý a regenerační účinek termální vody je tu v jedinečném spojení s ájurvédskými procedurami a masážemi, které provádějí ájurvédští lékaři a terapeuti z Keraly a z Rakouska.

https://www.mandira-ayurveda.at

Podobné články


 • Požitky bez hranic Požitky bez hranic
  Styl Sport Hotel Svět

  Požitky bez hranic

  Každodenní život moderního člověka je přeplněn smyslovými vjemy všeho druhu. Svět se točí stále rychleji a lidé jsou pod neustálým tlakem. Nové Spa ATMOSPHERE by Krallerhof je místem, které má právě tomuto tempu čelit. Pocit prostoru, velkorysost, organický designový jazyk architektury, redukovaný barevný svět materiálů a vybavení umožňují proudění energií, a prospívají tak relaxaci a regeneraci.

  22. 09.2023

 • Ájurvéda bez běhu na dlouhou trať Ájurvéda bez běhu na dlouhou trať
  Sport Hotel Svět

  Ájurvéda bez běhu na dlouhou trať

  Ayurveda Resort Mandira v rakouském lázeňském městě Bad Waltersdorf je přední ájurvédskou destinací v Evropě. Lokalita se středomořským klimatem, obklopená mírnými kopci, rozlehlými vinicemi a zelenými odstíny se může pochlubit šarmem v toskánském stylu.

  18. 09.2023

Developed by MadFox design