Dokonalé místo Dokonalé místo

Dokonalé místo

21. 12.2022

Až do 15. století se můžete vrátit zpět, pokud se vydáte na jih z rakouského Innsbrucku směrem na italské Bolzano. Do historie vás vtáhne vesnička Villanders a především hotel Ansitz Steinbock. Vznosná kamenná budova tohoto sídla, které bychom mohli česky nazvat U Kozoroha, nabízí laskavou pohostinnost a skvostné ubytování.

Překvapivé sídlo

Do Jižního Tyrolska se jezdí za úchvatnou horskou scenérií a přírodou. Ve Villanders a hlavně v hotelu Ansitz Steinbock však zažijete víc. Vstřebáte do sebe soulad toho nejlepšího z minulosti a současnosti. A hlavně klid a pohodu. O tu se svým týmem starostlivě pečuje majitelka hotelu paní Elisabeth Rabensteiner.

Ať už jde o gotický oblouk, dlážděné vnitřní nádvoří, fasádní fresku s erbem bývalých majitelů nebo o dřevěné doplňky interiéru, vše je citlivě a s láskou zrenovované. Zvenčí dokonale zachovalá budova hotelu si uvnitř střeží vzácný dar – symbiózou gotických salonů a moderního designu. Tady se budete cítit opravdu skvěle. Hotel má celkem dvanáct pokojů, takže o vás bude skvěle postaráno a příjemným překvapením je, že každý pokoj má svoji saunu.

Vychutnejte si Jižní Tyrolsko

Objevování nečekaného pokračuje ve třech restauracích, které jsou součástí hotelu. Jsou sídlem radosti ze života, dobrého jídla a pití. V kuchyni vládne Tomek Kinder. S láskou k místní tradici zve k vychutnání tyrolských pokrmů, například pětichodové alpské večeře, v níž se vám hrdě představí vyzrálá horská rajčata, lahodné consommé či hovězí Angus z vlastního chovu.

Okouzlující okolí

Ve Villanders se nacházíte ve výšce 880 metrů nad mořem uprostřed Jižního Tyrolska, jen pár kilometrů od města umělců Chiusa. Dlážděné ulice vás zlákají k romantickým procházkám, během nichž vás uchvátí horské panorama Dolomit včele s vrcholy Alpe di Siusi. Přes dvacet lanovek a vleků vám umožní sjíždět až 60 km sjezdovek. Díky propojení se skiareálem Val Gardena se ale sjezdovky prodlouží až na úctyhodných 175 km. Nadšení budou i snowboardisté a na své si přijdou také běžkaři – začátečníci i profesionálové. Tady je to pro běžkaře ráj.

https://www.ansitzsteinbock.com

Podobné články


 • Péče o sladké dědictví Péče o sladké dědictví
  Styl Luxus Hotel Svět Lidé

  Péče o sladké dědictví

  Vídeň – dáma plná půvabů habsburské monarchie vítá obdivovatele svých krás. Mezi ně patří i slastné sladké dědictví tvůrce jedinečného dortu, pana Franze Sachera. Jeho syn vystavěl vyhledávané lahůdce skvostný stánek – Hotel Sacher. Byl by jistě hrdý i na současnost, neboť o království rodiny Sacherů pečuje velmi vážená a podnikavá dáma, paní Elisabeth Gürtler. Citlivě střeží odkaz rodiny a jméno Sacher, z nějž se stala uznávaná značka prestižních hotelů. Vedle Vídně jej nalezneme také v Salzburgu, a dokonce i jako lákavý Sacher Alpine Resort v Seefeldu.

  16. 03.2023

 • Obertauern
don’t worry, ski happy
Obertauern
don’t worry, ski happy

  Obertauern don’t worry, ski happy

  Toto heslo určitě platí uprostřed fantastického salcburského světa hor v Obertauern se zhruba 100 kilometry dokonalých sjezdovek, zárukou sněhu od konce listopadu do začátku května a nejlepšího aprés-ski – a to už i v roce 1965, kdy Beatles přijeli do Obertauernu natočit videoklip k písni Help.

  10. 03.2023

Developed by MadFox design