Babiččino divadlo chutí Babiččino divadlo chutí

Babiččino divadlo chutí

04. 09.2021

I u nás už se ustálila letní tradice divadla pod širým nebem. Na představení jedné takové scény můžete zajet i do Průhonic. Místo dramatických postav na vás ale čekají hvězdy domácí a zahraniční kuchyně. Restaurace BABIČČINA ZAHRADA pro vás připravila letní festival chutí.

Rodinnou restauraci Babiččina zahrada nenajdete v centru Prahy, to je ale její velká devíza. Díky umístění v Průhonicích nedaleko zámku a parku může prostřít kaž­dému na nádherně upravené zahradě. Za nepřízně počasí jsou k dispozici pěkné stylizované vnitřní prostory a také pokoje stejnojmenného penzionu.

Zůstaňme ale venku, neboť tato restaurace s poctivou prvorepublikovou kuchyní připravila pro návštěvníky velký festival chutí a – přiznejme si – v přírodě chutná dvakrát víc! Každé z představení letní delikatesní scény vychází z dokonalých zdrojů. Pokrmy jsou založené na potravinách od drobných pěstitelů a farmářů, ale i dodavatelů, kteří zaručují požadovanou kvalitu. Jak dodává majitel restaurace Yuriy Kolesnik: „Vaříme ze surovin, které geograficky patří k nám, rostou tu nebo rostly.“

Letošní Babiččina letní scéna k sobě přizvala hostující soubory ze sesterských podniků, restaurace La Veranda v ulici Elišky Krásnohorské a The Bistro v Londýnské ulici. O kuchařské zázemí se tedy dělí český soubor chutí například s těmi z Francie nebo ze Španělska. Pro labužnické obecenstvo je připraveno vždy něco okouzlujícího, co nadchne vtipem i rafinovaností.

Na co je možné se těšit z nabídky zmíněných tří restaurací o tomto létu, doplňuje šéfkuchař Radek David: Z La Verandy budete moct ochutnat pečená kachní játra foie gras, pyré z karamelizovaných jablek, maliny, kořeněné glazé nebo pikantní thajskou polévku s tygřími krevetami, houbami, rajčaty a jarní cibulí, která už vaříme od otevření 19 let. Z The Bistra najdete ty nejlepší snacky, jako je například medailonek z lososa, salátová okurka, Teriyaki omáčka nebo tygřích krevety v kadaif nudlích a japonský krém. Z Babiččiny zahrady nesmí scházet tatarák mletý přímo u stolu z hovězího masa, hovězí svíčková, pečená kachna, buchtičky s vanilkovým šodó nebo tvarohové plněné knedlíky.

Když pak nahlédnete přímo do kuchyně Babiččiny zahrady, uvidíte, že každé delikatese je věnována maximální péče. I o tom by mohl Radek David vyprávět: „Například nejtěžší je všechno skloubit tak, aby vše bylo ve 12:00 připravené k servisu. Nejdelší příprava je přes noc tažený hovězí vývar nebo 12 hodin pečená kachna – a pak ještě 3 hodiny pomalu připravovat kachní šťávu, která nesmí scházet. Všechno se snažíme dělat co nejčerstvěji, ale výsledek stojí za to. Do toho připravujeme denní nabídku, pečeme každý den 2 různé druhy čerstvého chleba a menu měníme každých 5–6 týdnů.

Po vynikajícím představení plném skvělých a chutných výkonů si můžete odpočinout přímo v penzionu Babiččina zahrada, kde jsou hostům k dispozici také různé další služby, jako jsou terapie, masáže, meditace nebo cvičení a tanec.

https://www.babiccinazahrada.cz

Podobné články


 • LA VERANDA OSLAVÍ SILVESTR VELKOLEPĚ LA VERANDA OSLAVÍ SILVESTR VELKOLEPĚ
  Česko Restaurace Praha

  LA VERANDA OSLAVÍ SILVESTR VELKOLEPĚ

  Restaurace La Veranda přichystala na poslední den v roce úchvatné menu. Kosmopolitní kreativní tým si dal opravdu záležet a vznikl vytříbený chuťový koncert. La Veranda vítá hosty již 20 let. Svou historii promítá do současnosti ovšem neustále sleduje nejnovější kulinářské trendy. Vintage styl La Verandě sluší. Pyšní se historií, tradicí, jistotou kvalitního gastronomického zážitku a přitom jde neustále dopředu se vztyčenou hlavou. Mladý tým v kuchyni je tomu důkazem.

  24. 11.2022

 • Oslavte Vánoce a konec roku
 s Moët & Chandon se speciální dárkovou edicí 
The Spark of Light Oslavte Vánoce a konec roku
 s Moët & Chandon se speciální dárkovou edicí 
The Spark of Light
  Styl Svět Lidé

  Oslavte Vánoce a konec roku s Moët & Chandon se speciální dárkovou edicí The Spark of Light

  Šampaňský dům Moët & Chandon o letošních Vánocích oslaví období radostných setkávání sérií dárkových boxů, které otevírají novou vzrušující kapitolu ve staleté historii obdarovávání a savoir-fête. Jsou to dárky, které ozdobí sváteční stůl, potěší členy rodiny i přátele, stanou se pokladem pro vášnivé sběratele, novou cestou za dobrodružstvím a objevováním pro ty, kteří Moët & Chandon ochutnají poprvé, nebo detailem, který rozzáří ty, kdo ho už dobře znají. Limitovaná nabídka dárkových krabic a kazet s motivem slavnostního ohňostroje dodá letošním svátkům tu pravou francouzskou jiskru.

  25. 10.2022

Developed by MadFox design