Babiččino divadlo chutí Babiččino divadlo chutí

Babiččino divadlo chutí

04. 09.2021

I u nás už se ustálila letní tradice divadla pod širým nebem. Na představení jedné takové scény můžete zajet i do Průhonic. Místo dramatických postav na vás ale čekají hvězdy domácí a zahraniční kuchyně. Restaurace BABIČČINA ZAHRADA pro vás připravila letní festival chutí.

Rodinnou restauraci Babiččina zahrada nenajdete v centru Prahy, to je ale její velká devíza. Díky umístění v Průhonicích nedaleko zámku a parku může prostřít kaž­dému na nádherně upravené zahradě. Za nepřízně počasí jsou k dispozici pěkné stylizované vnitřní prostory a také pokoje stejnojmenného penzionu.

Zůstaňme ale venku, neboť tato restaurace s poctivou prvorepublikovou kuchyní připravila pro návštěvníky velký festival chutí a – přiznejme si – v přírodě chutná dvakrát víc! Každé z představení letní delikatesní scény vychází z dokonalých zdrojů. Pokrmy jsou založené na potravinách od drobných pěstitelů a farmářů, ale i dodavatelů, kteří zaručují požadovanou kvalitu. Jak dodává majitel restaurace Yuriy Kolesnik: „Vaříme ze surovin, které geograficky patří k nám, rostou tu nebo rostly.“

Letošní Babiččina letní scéna k sobě přizvala hostující soubory ze sesterských podniků, restaurace La Veranda v ulici Elišky Krásnohorské a The Bistro v Londýnské ulici. O kuchařské zázemí se tedy dělí český soubor chutí například s těmi z Francie nebo ze Španělska. Pro labužnické obecenstvo je připraveno vždy něco okouzlujícího, co nadchne vtipem i rafinovaností.

Na co je možné se těšit z nabídky zmíněných tří restaurací o tomto létu, doplňuje šéfkuchař Radek David: Z La Verandy budete moct ochutnat pečená kachní játra foie gras, pyré z karamelizovaných jablek, maliny, kořeněné glazé nebo pikantní thajskou polévku s tygřími krevetami, houbami, rajčaty a jarní cibulí, která už vaříme od otevření 19 let. Z The Bistra najdete ty nejlepší snacky, jako je například medailonek z lososa, salátová okurka, Teriyaki omáčka nebo tygřích krevety v kadaif nudlích a japonský krém. Z Babiččiny zahrady nesmí scházet tatarák mletý přímo u stolu z hovězího masa, hovězí svíčková, pečená kachna, buchtičky s vanilkovým šodó nebo tvarohové plněné knedlíky.

Když pak nahlédnete přímo do kuchyně Babiččiny zahrady, uvidíte, že každé delikatese je věnována maximální péče. I o tom by mohl Radek David vyprávět: „Například nejtěžší je všechno skloubit tak, aby vše bylo ve 12:00 připravené k servisu. Nejdelší příprava je přes noc tažený hovězí vývar nebo 12 hodin pečená kachna – a pak ještě 3 hodiny pomalu připravovat kachní šťávu, která nesmí scházet. Všechno se snažíme dělat co nejčerstvěji, ale výsledek stojí za to. Do toho připravujeme denní nabídku, pečeme každý den 2 různé druhy čerstvého chleba a menu měníme každých 5–6 týdnů.

Po vynikajícím představení plném skvělých a chutných výkonů si můžete odpočinout přímo v penzionu Babiččina zahrada, kde jsou hostům k dispozici také různé další služby, jako jsou terapie, masáže, meditace nebo cvičení a tanec.

https://www.babiccinazahrada.cz

Podobné články


 • Prezident, který láká k odpočinku Prezident, který láká k odpočinku
  Česko Sport Hotel Restaurace

  Prezident, který láká k odpočinku

  Návštěva Karlových Varů je vždy jedinečným zážitkem. O tom by mohlo vyprávět nepřeberné množství jejich návštěvníků, včetně známých osobností a vládců. Jeden Prezident zde dokonce sídlí. Najdete jej jen kousek od hlavní kolonády. Luxury Spa & Wellness Hotel Prezident patří mezi nejmladší karlovarské hotely, a i když je postavený teprve nedávno, nabízí mnoha lety osvědčenou lázeňskou péči pod dohledem těch nejzkušenějších odborníků. Pokud hledáte místo k dokonalému odpočinku na pár dní nebo si chcete dopřát skutečný lázeňský pobyt, je hotel Prezident****S skvělou volbou!

  22. 09.2021

 • Falkensteiner Spa Resort Mariánské Lázně Falkensteiner Spa Resort Mariánské Lázně
  Česko Sport Hotel Restaurace Lidé

  Falkensteiner Spa Resort Mariánské Lázně

  Po 15 letech úspěšného provozu prošel letos hotel rozsáhlou rekonstrukcí. Všechny pokoje jsou vybaveny v moderním a elegantním stylu. Nechybí ani pokoje s terasou, kde si můžete vychutnat svoji ranní kávu na lehátku s výhledem do hotelové zahrady. Nově byly zařízeny i rodinné pokoje se dvěma oddělenými ložnicemi a dvěma samostatnými koupelnami. Nejen díky těmto změnám je Falkensteiner Spa Resort Mariánské Lázně nově součástí Premium Collection, exkluzivní skupiny deseti výběrových hotelů, zářících v třicetičlenné hotelové rodině Falkensteiner.

  10. 09.2021

 • Premium Gastro Premium Gastro
  Design Česko Restaurace Lidé

  Premium Gastro

  Petr Svejkovský bývá často představován jako spasitel české gastronomie. Restaurace čeká v blízké budoucnosti zkouška opravdu těžká, unikátní kousky si ale nyní může pořídit každý i do svých kuchyní a jídelen. Luxus, design, odolnost a pevnost, to vše najdete v e-shopu premium-home.cz, po domluvení návštěvy pak i v showroomu společnosti Premium Gastro v Praze – Uhříněvsi.

  19. 08.2021

Developed by MadFox design