Čím rychlejší je současná doba, tím více se hovoří o potřebě odpočinku, a zvláště o důležité roli spánku. Pomoci může i výběr vhodného lůžka. Dokud se ale nevyspíte v dobré posteli, asi jen těžko rozeznáte, která je opravdu kvalitní a která ne. To se přihodilo i paní Pavlíně Rosendahl, majitelce obchodu Naty Naty, který letos slaví malé jubileum.
Podnikatelkou z bolavých zad
Obchod Naty Naty pomáhá zákazníkům s výběrem špičkového vybavení ložnice už 10 let. K jeho založení vedla paní Rosendahl nečekaná osobní zkušenost – bolela ji záda. Že by to mohlo být z její tvrdé postele, poznala až v okamžiku, kdy se na svých cestách setkala v jednom z hotelů s kvalitním lůžkem. Jak sama vzpomíná: „Zažila jsem aha efekt a pochopila, že vhodná postel je pro dobrý spánek nezbytná. Od té chvíle jsem si začala více všímat všeho, co se spánkem souvisí.“
Prodejem k vlastnímu obchodu
Zájem se prohluboval, až nakonec vyústil v pracovní uplatnění u renomovaného výrobce postelí a matrací, u kterého se vypracovala mezi nejlepší prodejkyně. Dál už chtěla zkusit štěstí na vlastní pěst. O začátku svého podnikání mluví s úsměvem. „Bylo to rychlé řešení za pochodu. Později jsem využila zkušenosti kamarádky, která postelím také rozuměla. Vždy mi popsala, jak se na dané posteli a matraci vyspala. Podle toho jsem výrobky dál vybírala a testovala.“
Dobrou, dobrou
Kdo paní Pavlínu Rosendahl zná, potvrdí, že vládne přirozenou autoritou, na druhou stranu si však dokáže zcela nenuceně získat druhé lidi. Ráda se s nimi baví, obklopuje se jimi a poznává je, a to kdekoli na světě. Rok žila v Izraeli, potom ve Švýcarsku a poté pobývala delší čas ve Švédsku, kde studovala média. Tam se také vdala a narodila se jí dcera Evelyn. Ostatně ze švédštiny vychází i název obchodu, jak paní Rosendal popisuje: „Když jdete ve Švédsku spát, tak řeknete Nati, nati (dobrou, dobrou). Já jen trochu upravila psanou podobu názvu.“
Změnou je „dobrý spánek“
Se svými zkušenostmi z několika zemí je ráda, že se i u nás prosazuje nový trend zájmu o spánkovou pohodu. „Spánek je jeden z pěti pilířů well being. I u nás už si to lidé naštěstí uvědomují a zajímají se o to, na čem spí. Ať už jde o postel nebo o matraci. V některých totiž můžeme nalézt i špatné látky a chemikálie, které mohou negativně ovlivňovat naše zdraví.“
Vše pod dohledem
Setkání s paní Rosendahl je vskutku zážitkem. Už na první pohled a omak pozná kvalitní postel a matraci. Zdravý spánek klientů je pro ni životním posláním. Do každé továrny a firmy, jejichž značky v obchodě zastupuje, jezdí osobně a dodává: „Chci se přesvědčit na vlastní oči, jak se co vyrábí a jaké je pracovní prostředí. Zajímají mne také lidé i to, za jakých podmínek pracují. Nechci, aby základem úspěchu byly námezdní síly, které nedostanou zaplaceno.“
Rada nad zlato
Miluje kontakt se zákazníky, s většinou se i spřátelila. Ráda si s nimi popovídá a přidá i radu. „Velmi důležité je, aby postel dobře větrala a byla z kvalitních látek a materiálů. Nesmí také tlačit a deformovat. Dobrá postel má člověka nést!“ Ráda v této souvislosti upozorňuje na koncept kontinentálních postelí, který nedovolí, aby se v posteli držela vlhkost. Zároveň se díky taštičkovým pružinám dobře přizpůsobují tělu.
Odměnou je léčivý spánek
Desetiletý úspěch obchodu Naty Naty potvrzuje neuhasínající zájem klientů. Ten je pro paní Rosendahl největší odměnou. „Nejvíce si vážím toho, že se k nám naši zákazníci rádi vracejí. A největším poděkováním je pro mne, když po nákupu u nás neváhají prohlásit, že se tak dobře ještě nevyspali. Mám i jedno přání, aby hoteliéři a provozovatelé léčebných zařízení více přemýšleli nad postelí jako nad léčebnou pomůckou. Spánek je lék!“
Působí v oboru pojišťovnictví už víc než 25 let. Největší radost má z dobrých výsledků a spokojenosti klientů i zaměstnanců. Ostatně za největší úspěch považuje právě to, když jsou lidé v jeho okolí a ve firmě šťastní, zdraví a úspěšní. Sám si kondici udržuje svými oblíbenými sporty, mezi něž patří jízda na horském kole, lyžování, běh a golf. To mu také dodává dobrou náladu. Snad i proto je jeho nejoblíbenější historickou osobností český domnělý vědec a všeuměl Jára Cimrman. Nejvzdálenější destinací, kterou navštívil, je však země skutečná – Jihoafrická republika.