Reinhard Wall
Reinhard Wall

Reinhard Wall

03. 02.2022

CEO of Falkensteiner Spa Resort Marienbad

Když Maria a Josef Falkensteinerovi v roce 1957 otevřeli malý penzion v údolí Pustertal v Jižním Tyrolsku, nikdo nemohl tušit, že se z něj za necelých 60 let vyvine jeden z nejúspěšnějších řetězců prázdninových hotelů ve střední Evropě.„Rozhodujícím faktorem bylo, že jsme se vždy viděli jako rodinný podnik a nikdy jsme nezapomněli na své jihotyrolské kořeny.“ Erich Falkensteiner.

Skupina Falkensteiner Hotels & Residences je v současné době zastoupena v sedmi evropských zemích 27 čtyř- a pětihvězdičkovými hotely, 2 apartmánovými komplexy a prémiovým kempem Premium Campingplatz. Jedním z nich je Falkensteiner Spa Resort Marienbad v České republice. Do tohoto jedinečného hotelu přijíždí hosté z celého světa, aby si zde odpočinuli a načerpali síly. Vynikající wellness program a moderní lékařské centrum, stejně jako vlastní léčivý pramen Alexandra jsou opravdovou studnou mládí pro tělo i mysl.

Jaký je váš nejsilnější zážitek z cest?

Výlet do Indie, nejprve setkání s přáteli v Bombaji a poté okružní cesta a prohlídka Rádžastánu, to byl pro mě fascinující a současně šokující zážitek. Země, kde lze vidět nejmodernější technologie, ale i životní podmínky jako ve středověku. Země, kde žije jedna miliarda lidí, tolik jako v Evropě, Severní Americe a části Jižní Ameriky dohromady.

Bez čeho se na svých služebních a soukromých 
cestách neobejdete?

Cesta pro mě znamená, že buď něco již známého opět prožiju, nebo něco nového poznám a získám nové zkušenosti. Musíte být ovšem otevřený, zvědavý, vyhýbat se rutinám a řídit se nejen cestovními doporučeními, nýbrž také něco objevovat sám. Všude hledám kvalitní a autentickou gastronomii a pohodlný a útulný pokoj, který umožňuje odpočinek a relaxaci s dobrým spánkem. Ale nejdůležitější je pohostinnost, kterou chci vnímat, potkávat lidi, které baví práce s hosty a turisty a kteří z ní čerpají energii.

Co ve vaší společnosti považujete za největší přednost?

Pracuji ve společnosti více než pět let a dnes si užívám vysokou míru svobody rozhodování a důvěru, kterou má vedení společnosti k ředitelům hotelů. Kvalita a znatelná implementace sloganu společnosti „Welcome Home“ je stále v popředí a je základem pro zkušenost a radost z cestování, kterou každý host v našich hotelech zažije. A u nás, ve Falkensteiner Spa Resort Mariánské Lázně, kombinujeme staletou lázeňskou tradici v moderním a elegantním prostředí s vlastním vývojem nových léčebných terapií, kterými si vyčerpaní hosté mohou dobít baterky. Zvláště důležitým aspektem je mimořádná vyvážená kuchyně „Balance-Vital“.

Vaše společnost je podle vás úspěšná, protože…

Odvážný a vizionářský vývoj produktů, který se stále více spoléhá na prvotřídní kvalitu a jasné rozlišení mezi našimi hotely a konkurencí. První hotel skupiny, Ehrenbacher Hof v Brunecku v Jižním Tyrolsku, se za několik týdnů otevře s velkolepým rozšířením směrem k rodinnému hotelu, se specifickými nabídkami a koncepcemi pro děti různých věkových skupin a sjezdovkou na střeše hotelu.

https://www.falkensteiner.com/en/spa-resort-marianske-lazne

Podobné články


 • Péče o sladké dědictví Péče o sladké dědictví
  Styl Luxus Hotel Svět Lidé

  Péče o sladké dědictví

  Vídeň – dáma plná půvabů habsburské monarchie vítá obdivovatele svých krás. Mezi ně patří i slastné sladké dědictví tvůrce jedinečného dortu, pana Franze Sachera. Jeho syn vystavěl vyhledávané lahůdce skvostný stánek – Hotel Sacher. Byl by jistě hrdý i na současnost, neboť o království rodiny Sacherů pečuje velmi vážená a podnikavá dáma, paní Elisabeth Gürtler. Citlivě střeží odkaz rodiny a jméno Sacher, z nějž se stala uznávaná značka prestižních hotelů. Vedle Vídně jej nalezneme také v Salzburgu, a dokonce i jako lákavý Sacher Alpine Resort v Seefeldu.

  16. 03.2023

 • Obertauern
don’t worry, ski happy
Obertauern
don’t worry, ski happy

  Obertauern don’t worry, ski happy

  Toto heslo určitě platí uprostřed fantastického salcburského světa hor v Obertauern se zhruba 100 kilometry dokonalých sjezdovek, zárukou sněhu od konce listopadu do začátku května a nejlepšího aprés-ski – a to už i v roce 1965, kdy Beatles přijeli do Obertauernu natočit videoklip k písni Help.

  10. 03.2023

Developed by MadFox design