Reality v zahraničí táhnou: Luxent zahájil prodej luxusních apartmánů Marina Liptov na Slovensku Reality v zahraničí táhnou: Luxent zahájil prodej luxusních apartmánů Marina Liptov na Slovensku

Reality v zahraničí táhnou: Luxent zahájil prodej luxusních apartmánů Marina Liptov na Slovensku

14. 03.2022

Zájem o nemovitosti, především ty rekreační, je stále enormní. Jelikož však tuzemská nabídka není schopna jej pokrýt, obrací Češi nyní svou pozornost stále více do zahraničí, například na Slovensko. U slovenské přehrady Liptovská Mara na řece Váh přímo pod Tatrami roste projekt Marina Liptov, který zahrnuje 33 moderních apartmánů v dispozicích od 2+kk do 4+kk. Ty nabízejí možnost aktivního odpočinku ve vlastním zázemí v oblíbené slovenské rekreační lokalitě i příležitost perspektivní investice. Projekt by měl být dokončen koncem příštího roku. Společnost Luxent – Exclusive Properties se stala exkluzivním partnerem pro jejich prodej v České republice.

Nabídka rekreačních nemovitostí v České republice, zejména chat a chalup, zdaleka neodpovídá poptávce, a to dlouhodobě. Tato skutečnost se jednoznačně potvrdila s počátkem covidové pandemie a trvá. V nejznámějších a nejvyhledávanějších lokalitách je velmi málo příležitostí ke koupi, a pokud se něco naskytne, požadovaná cena je velmi vysoká. Zdražovalo se řadu let, během několika posledních o deset, ale i více procent ročně,“ vysvětluje Jiří Kučera, ředitel realitní kanceláře Luxent –⁠ Exclusive Properties a dodává: „Nejsilnější poptávku cítíme především po projektech, které nabízí možnost využití po celý rok.“

 S ohledem na to, že u nás je nabídka malá a cenami srovnatelná se zahraničím, se stále více lidí uchyluje ke koupi rekreační nemovitosti mimo Českou republiku. Jednou z aktuálně populárních destinací je právě Slovensko – nejen díky pohodlné dojezdové vzdálenosti, ale také kulturně blízkému prostředí, které navíc není zatíženo jazykovou bariérou.

Moderní domy ve stylu plachetnic

Projekt Marina Liptov vzniká ve třech čtyřpodlažních nízkoenergetických domech A, B a C. Celkem je v nabídce 33 luxusních apartmánů o rozloze od 47 m2 do 164 m2, každý s lodžií. Zájemci mohou vybírat z jednotek o dispozici 2+kk a 3+kk, v nejvyšším podlaží pak naleznou exkluzivní penthousy 4+kk se 360stupňovým panoramatickým výhledem. Apartmány se prodávají zařízené a plně vybavené nábytkem i spotřebiči – k dispozici jsou tři různá provedení interiéru. Ke každému náleží uzamykatelný sklad v přízemí. Jako lyžárna, prostor pro kola nebo centrum pro různé aktivity pak poslouží společenská místnost. Všechny domy mají bezbariérový přístup, výtah a vyhrazená parkovací místa. Exkluzivní prodej v ČR zprostředkovává společnost Luxent – Exclusive Properties.

Výstavba apartmánů Marina Liptov probíhá s cílem zachovat původní esenci okolí Liptovské Mary a zároveň uplatnit principy moderní architektury a unikátního designu inspirovaného plachetnicemi. Návrh byl samozřejmě podřízen okolní přírodě a neupozaďuje tak výhledy na majestátní vrcholky Tater a plochu přehrady. Dokončení budov je naplánováno na prosinec 2023.

Rekreační středisko, které má všechno

„Projekt je ideální pro ty, kdo hledají komfortní druhý domov či výnosný investiční potenciál. Plná vybavenost lokality, vybudovaná infrastruktura a široké možnosti rekreačních i sportovních aktivit Liptovské Mary dělají z Mariny Liptov luxusní koncept bydlení. To vše navíc ve vzdálenosti zhruba 500 km od Prahy. Apartmány mohou lidé využívat k vlastní rekreaci jen po část roku a v mezidobí je pronajímat za účelem zisku,“ popisuje makléřka realitní kanceláře Luxent –⁠ Exclusive Properties Monika Szwarcová.

Noví majitelé se mohou těšit na pestrou nabídku aktivního odpočinku, gastronomické zážitky a ničím nerušený klid v přírodě či v prostředí příjemného přístaviště s molem. Díky své poloze na prahu národních parků a přehrady Liptovská Mara nabízí možnosti aktivit během všech ročních období – ať už se jedná o vysokohorskou turistiku, cyklistiku, lyžování, jachting, windsurfing, veslování či rybaření. V blízkém okolí se dále nachází resort Tatralandia s vodním parkem nebo lázeňské středisko Bešeňová. Na výlety za kulturou a památkami pak vybízí nedaleká města Liptovský Mikuláš či Ružomberk.

https://www.luxent.cz

Fotogalerie


Podobné články


 • Projekt Green Village zahajuje prodej 2. etapy mimořádnou nabídkou Projekt Green Village zahajuje prodej 2. etapy mimořádnou nabídkou
  Bydlení Česko Golf

  Projekt Green Village zahajuje prodej 2. etapy mimořádnou nabídkou

  Koncept bydlení v přírodě společnosti Real-Threuhand s názvem Green Village otevírá přístup k nákupu 2. etapy moderních rodinných domů. Bydlení v blízkosti Benešova a přímo u golfového hřiště Konopiště se rozroste o 25 dalších nízkonákladových budov se zahradami a parkováním. Prvních pět domů je mimořádně možné pořídit za zvýhodněnou cenu.

  03. 05.2022

 • Townhousy v Šárce – nová etapa života Townhousy v Šárce – nová etapa života
  Bydlení Česko Luxus Praha

  Townhousy v Šárce – nová etapa života

  Místo zářící novou energií, i tak by se dal popsat Šárecký dvůr. A přitom zůstal v mnohém věrný kouzlu místa, jehož historie sahá staletí do minulosti. Historie se zde prolíná se současností a utvářet ji mohou i noví majitelé townhousů, které čekají na vizi šťastného domova svých budoucích majitelů.

  20. 04.2022

 • Unikátní bydlení v národním parku Unikátní bydlení v národním parku
  Bydlení Česko Šumava

  Unikátní bydlení v národním parku

  Přímo v srdci Šumavy vzniká jedinečný developerský projekt s názvem Gabreta. Svým vzhledem obohatí obec Prášily, kde noví majitelé bytů naleznou, kromě možného vstupu do wellness centra, také náležitou občanskou vybavenost a sportovní vyžití.

  28. 03.2022

Developed by MadFox design