Perla italského hoteliérství Perla italského hoteliérství

Perla italského hoteliérství

15. 06.2021

Milánský hotel Principe di Savoia, který je součástí Dorchester Collection, má světově proslulé Prezidentské apartmá s veškerou typickou prestiží a nepřekonatelnou úrovní. Seznam hostů tohoto bezkonkurenčního apartmá zahrnuje nejslavnější mezinárodní jména od šlechticů po hvězdy filmového a hudebního průmyslu: anglická královna Alžběta II., George Clooney, Lenny Kravitz, Woody Allen, Madonna nebo Lady Gaga – a i magazín Travel Fever se zařadil mezi hosty.

Architekt Michael Stelea dohlížel již na původní renovaci apartmá v roce 1992 a nyní úspěšně skloubil velmi elegantní, do detailů vypracované a klasicky zařízené pokoje s nejnovějšími technologiemi moderní generace. Obývací pokoj a každá ze tří ložnic mají individuální osobní charakter, které vyvolávají pocit zájmu a smyslu pro jedinečný styl.

Prezidentské apartmá, které se nachází v 10. patře hotelu, má okolo 410 metrů čtverečních a svým hostům nabízí jedinečný standard výjimečného luxusu a vysokého komfortu. Každou místnost charakterizuje kvalita a obrovská pozornost věnovaná detailům. V první ložnici jsou přepychové smaragdově zelené sametové stěny ozdobeny mosaznými hřebíky a doplněné elegantními závěsy v damašském stylu. V druhé ložnici je středobodem výrazné čelo postele, přičemž stěny jsou zdobeny propracovanými nástěnnými malbami, které znázorňují exkluzivní výhled na slavné pařížské zahrady Bagatelle.

Klenotem prestižního nově vybaveného apartmá je hlavní ložnice. Její design byl pečlivě promyšlen, což je patrné ve všech detailech této místnosti: od damašských slámově zbarvených stěn od společnosti Rubelli po koberec inspirovaný tapisériemi Aubusson, který byl speciálně pro Principe di Savoia utkán na zakázku v Thajsku. Pro zajištění, že si každý host vychutná maximální pohodlí a relaxaci, má velká koupelna vlastní vířivku pro chvíle tolik potřebného odpočinku a zotavení. Hlavní ložnice je dále vybavena plazmovou obrazovkou s vysokým rozlišením, která se díky funkci „all in one“ může snadno změnit z elegantního orámovaného zrcadla na televizor s mnoha inovativními funkcemi, jako je IP televize, PC, Media Center, domácí kino, iPod a několik dalších.

Také styl obývacího pokoje byl kompletně proměněn a doplněn o honosné ručně vyrobené pohovky a zarámované zrcadlo, které se může stát HD plazmovou obrazovkou, přitom si ale místnost zachovává svůj osobitý smysl pro tradici a styl díky dřevem obloženému stropu a mahagonovému obložení stěn. Obývací pokoj je osvětlen velkými prosklenými okny s výhledem na malebnou terasu a milánské panorama. Kromě toho vnitřní okno s výhledem na soukromý bazén v pompejském stylu se stěnami zdobenými nástěnnými malbami, polychromovanými mramorovými obklady a širokým bazénem s mozaikami delfínů dává hostům ochutnat atmosféru starověkých římských termálních lázní. Vodní masáž, sauna a turecká lázeň jsou dalšími výraznými prvky této perly italské hôtellerie.

https://www.dorchestercollection.com

Fotogalerie


Podobné články


 • Požitky bez hranic Požitky bez hranic
  Styl Sport Hotel Svět

  Požitky bez hranic

  Každodenní život moderního člověka je přeplněn smyslovými vjemy všeho druhu. Svět se točí stále rychleji a lidé jsou pod neustálým tlakem. Nové Spa ATMOSPHERE by Krallerhof je místem, které má právě tomuto tempu čelit. Pocit prostoru, velkorysost, organický designový jazyk architektury, redukovaný barevný svět materiálů a vybavení umožňují proudění energií, a prospívají tak relaxaci a regeneraci.

  22. 09.2023

 • Ájurvéda bez běhu na dlouhou trať Ájurvéda bez běhu na dlouhou trať
  Sport Hotel Svět

  Ájurvéda bez běhu na dlouhou trať

  Ayurveda Resort Mandira v rakouském lázeňském městě Bad Waltersdorf je přední ájurvédskou destinací v Evropě. Lokalita se středomořským klimatem, obklopená mírnými kopci, rozlehlými vinicemi a zelenými odstíny se může pochlubit šarmem v toskánském stylu.

  18. 09.2023

Developed by MadFox design