Ostrov skleněných pokladů Gordana Glass® Ostrov skleněných pokladů Gordana Glass®

Ostrov skleněných pokladů Gordana Glass®

25. 02.2022

Každý interiér lze vnímat jako jedinečný, zvlášť když jej naplní krásou svých děl originální výtvarnice. Monumentální skleněná díla od umělkyně světového renomé Gordana Glass® už víc než dvacet let dotvářejí atmosféru luxusních interiérů. Osobitý rukopis umělkyně lze rozpoznat na první pohled. Její skleněná díla zdobí drahé kovy, jako jsou zlato a platina.

Mimořádnost tvorby autorky umožňuje přirozeně zakomponovat do každého prostoru emotivní náladu a zároveň i osobité poselství „na přání“ zákazníka, a to prostřednictvím velkolepých odlesků skleněných stěn a dveří, podsvícených skleněných obrazů, ale i honosných plastik v podobě nevšedních interiérových doplňků. Jako bychom se ocitli na jedinečném ostrově prodchnutém krásou.

Sklo a duše

Gordana Glass® oddala tvorbě se sklem svoji duši. Její komorní plastiky vyprávějí v záři světla pokaždé jiný fascinující příběh. Aura těchto skleněných skvostů přivádí člověka k pocitu klidu a inspirace, navodí mu nadpozemskou atmosféru a nastaví i nevšední pohled na svět a hodnoty kolem nás. Umělkyně oslovuje svým dílem publikum na celém světě. Vystavovala například v Itálii, Chorvatsku, v České a Slovenské republice, ale i Abú Dhabí.

EXPO Dubaj

Se speciální kolekcí New Spirit® reprezentuje Slovensko až do března 2022 na světové výstavě EXPO Dubaj 2020. Hlavním prvkem kolekce je list lípy, jenž navozuje myšlenku, že samotný list netvoří krásu stromu, a nabádá lidstvo ke společnému formování košatých korun stromů. Společným úsilím můžeme dosáhnout mimořádných výsledků. Originalita nové kolekce tkví rovněž ve spojení lipového listu se vzácným dřevem, z něhož jsou vytvořeny podstavce. Stáří dřeva je odhadováno na víc než čtyři tisíce let. Bylo vyzvednuto z dvanáctimetrové hloubky zaniklého ramene slovenské řeky Váh. Jako by jej zem uchovávala jen proto, aby umožnila propojit skleněné umění se slovenskou přírodou.

Hloubku a kvalitu tvorby umělce dokonale zrcadlí práce pro prominenty. Rovněž Gordana s velkou ctí přetavila své umění do podoby darů významným osobnostem, jako je britská královna Alžběta II., papež Benedikt XVI., norský král Harold V., princ Albert II. a mnoho dalších.

https://gordanaglass.com

Podobné články


 • Projekt Green Village zahajuje prodej 2. etapy mimořádnou nabídkou Projekt Green Village zahajuje prodej 2. etapy mimořádnou nabídkou
  Bydlení Česko Golf

  Projekt Green Village zahajuje prodej 2. etapy mimořádnou nabídkou

  Koncept bydlení v přírodě společnosti Real-Threuhand s názvem Green Village otevírá přístup k nákupu 2. etapy moderních rodinných domů. Bydlení v blízkosti Benešova a přímo u golfového hřiště Konopiště se rozroste o 25 dalších nízkonákladových budov se zahradami a parkováním. Prvních pět domů je mimořádně možné pořídit za zvýhodněnou cenu.

  03. 05.2022

 • Townhousy v Šárce – nová etapa života Townhousy v Šárce – nová etapa života
  Bydlení Česko Luxus Praha

  Townhousy v Šárce – nová etapa života

  Místo zářící novou energií, i tak by se dal popsat Šárecký dvůr. A přitom zůstal v mnohém věrný kouzlu místa, jehož historie sahá staletí do minulosti. Historie se zde prolíná se současností a utvářet ji mohou i noví majitelé townhousů, které čekají na vizi šťastného domova svých budoucích majitelů.

  20. 04.2022

 • Unikátní bydlení v národním parku Unikátní bydlení v národním parku
  Bydlení Česko Šumava

  Unikátní bydlení v národním parku

  Přímo v srdci Šumavy vzniká jedinečný developerský projekt s názvem Gabreta. Svým vzhledem obohatí obec Prášily, kde noví majitelé bytů naleznou, kromě možného vstupu do wellness centra, také náležitou občanskou vybavenost a sportovní vyžití.

  28. 03.2022

Developed by MadFox design