Ostrov skleněných pokladů Gordana Glass® Ostrov skleněných pokladů Gordana Glass®

Ostrov skleněných pokladů Gordana Glass®

25. 02.2022

Každý interiér lze vnímat jako jedinečný, zvlášť když jej naplní krásou svých děl originální výtvarnice. Monumentální skleněná díla od umělkyně světového renomé Gordana Glass® už víc než dvacet let dotvářejí atmosféru luxusních interiérů. Osobitý rukopis umělkyně lze rozpoznat na první pohled. Její skleněná díla zdobí drahé kovy, jako jsou zlato a platina.

Mimořádnost tvorby autorky umožňuje přirozeně zakomponovat do každého prostoru emotivní náladu a zároveň i osobité poselství „na přání“ zákazníka, a to prostřednictvím velkolepých odlesků skleněných stěn a dveří, podsvícených skleněných obrazů, ale i honosných plastik v podobě nevšedních interiérových doplňků. Jako bychom se ocitli na jedinečném ostrově prodchnutém krásou.

Sklo a duše

Gordana Glass® oddala tvorbě se sklem svoji duši. Její komorní plastiky vyprávějí v záři světla pokaždé jiný fascinující příběh. Aura těchto skleněných skvostů přivádí člověka k pocitu klidu a inspirace, navodí mu nadpozemskou atmosféru a nastaví i nevšední pohled na svět a hodnoty kolem nás. Umělkyně oslovuje svým dílem publikum na celém světě. Vystavovala například v Itálii, Chorvatsku, v České a Slovenské republice, ale i Abú Dhabí.

EXPO Dubaj

Se speciální kolekcí New Spirit® reprezentuje Slovensko až do března 2022 na světové výstavě EXPO Dubaj 2020. Hlavním prvkem kolekce je list lípy, jenž navozuje myšlenku, že samotný list netvoří krásu stromu, a nabádá lidstvo ke společnému formování košatých korun stromů. Společným úsilím můžeme dosáhnout mimořádných výsledků. Originalita nové kolekce tkví rovněž ve spojení lipového listu se vzácným dřevem, z něhož jsou vytvořeny podstavce. Stáří dřeva je odhadováno na víc než čtyři tisíce let. Bylo vyzvednuto z dvanáctimetrové hloubky zaniklého ramene slovenské řeky Váh. Jako by jej zem uchovávala jen proto, aby umožnila propojit skleněné umění se slovenskou přírodou.

Hloubku a kvalitu tvorby umělce dokonale zrcadlí práce pro prominenty. Rovněž Gordana s velkou ctí přetavila své umění do podoby darů významným osobnostem, jako je britská královna Alžběta II., papež Benedikt XVI., norský král Harold V., princ Albert II. a mnoho dalších.

https://gordanaglass.com

Podobné články


 • Vanguard
Stylové lofty v dominantě pražských Modřan 
Vanguard
Stylové lofty v dominantě pražských Modřan
  Bydlení Česko Praha

  Vanguard Stylové lofty v dominantě pražských Modřan

  Lofty zažívají v posledních letech boom. Patříte k jejich milovníkům? Autentické loftové bydlení, ale i originální prostory pro práci na vás čekají v bývalé továrně Microna, která se pod taktovkou PSN mění ve výjimečný projekt Vanguard. Ten už pomalu míří do finále, při koupi loftu typu shell & core si jej můžete již brzy převzít a pustit se do návrhu svého vysněného bydlení.

  02. 10.2023

 • Nápadité oživení Palmovky Nápadité oživení Palmovky
  Bydlení Česko Praha

  Nápadité oživení Palmovky

  Praha se proměňuje a nové byty vznikají téměř na celém jejím území. Některé adresy jsou ale mnohem lákavější než jiné. Takovou je i stále se rozvíjející oblast v Libni známá jako Palmovka. Společnost Real-Treuhand zde vsadila na originální architektonický návrh studia Aulík Fišer architekti a nabízí byty a komerční prostory v již zkolaudované Rezidenci Zenklova.

  15. 09.2023

 • Uvidím, čím ještě překvapím Uvidím, čím ještě překvapím
  Styl Design Luxus Lidé

  Uvidím, čím ještě překvapím

  Gordana Glass je světově uznávaná umělkyně, které učarovala práce se sklem. Její umělecké objekty jsou oceňovány jako vzácné dary pro významné osobnosti. Vedle toho se ale začala profilovat také jako interiérová designérka s nevšedními skleněnými objekty velkých rozměrů. Při příležitosti dalšího ročníku golfového turnaje našeho magazínu – 9. ročník Real- Treuhand & Travel Fever Golf Cup, pro nějž Gordana opět vytvořila originální trofeje – jsme ji požádali o rozhovor.

  09. 09.2023

Developed by MadFox design