Ostrov skleněných pokladů Gordana Glass® Ostrov skleněných pokladů Gordana Glass®

Ostrov skleněných pokladů Gordana Glass®

25. 02.2022

Každý interiér lze vnímat jako jedinečný, zvlášť když jej naplní krásou svých děl originální výtvarnice. Monumentální skleněná díla od umělkyně světového renomé Gordana Glass® už víc než dvacet let dotvářejí atmosféru luxusních interiérů. Osobitý rukopis umělkyně lze rozpoznat na první pohled. Její skleněná díla zdobí drahé kovy, jako jsou zlato a platina.

Mimořádnost tvorby autorky umožňuje přirozeně zakomponovat do každého prostoru emotivní náladu a zároveň i osobité poselství „na přání“ zákazníka, a to prostřednictvím velkolepých odlesků skleněných stěn a dveří, podsvícených skleněných obrazů, ale i honosných plastik v podobě nevšedních interiérových doplňků. Jako bychom se ocitli na jedinečném ostrově prodchnutém krásou.

Sklo a duše

Gordana Glass® oddala tvorbě se sklem svoji duši. Její komorní plastiky vyprávějí v záři světla pokaždé jiný fascinující příběh. Aura těchto skleněných skvostů přivádí člověka k pocitu klidu a inspirace, navodí mu nadpozemskou atmosféru a nastaví i nevšední pohled na svět a hodnoty kolem nás. Umělkyně oslovuje svým dílem publikum na celém světě. Vystavovala například v Itálii, Chorvatsku, v České a Slovenské republice, ale i Abú Dhabí.

EXPO Dubaj

Se speciální kolekcí New Spirit® reprezentuje Slovensko až do března 2022 na světové výstavě EXPO Dubaj 2020. Hlavním prvkem kolekce je list lípy, jenž navozuje myšlenku, že samotný list netvoří krásu stromu, a nabádá lidstvo ke společnému formování košatých korun stromů. Společným úsilím můžeme dosáhnout mimořádných výsledků. Originalita nové kolekce tkví rovněž ve spojení lipového listu se vzácným dřevem, z něhož jsou vytvořeny podstavce. Stáří dřeva je odhadováno na víc než čtyři tisíce let. Bylo vyzvednuto z dvanáctimetrové hloubky zaniklého ramene slovenské řeky Váh. Jako by jej zem uchovávala jen proto, aby umožnila propojit skleněné umění se slovenskou přírodou.

Hloubku a kvalitu tvorby umělce dokonale zrcadlí práce pro prominenty. Rovněž Gordana s velkou ctí přetavila své umění do podoby darů významným osobnostem, jako je britská královna Alžběta II., papež Benedikt XVI., norský král Harold V., princ Albert II. a mnoho dalších.

https://gordanaglass.com

Podobné články


Developed by MadFox design