Ostrov skleněných pokladů Gordana Glass® Ostrov skleněných pokladů Gordana Glass®

Ostrov skleněných pokladů Gordana Glass®

25. 02.2022

Každý interiér lze vnímat jako jedinečný, zvlášť když jej naplní krásou svých děl originální výtvarnice. Monumentální skleněná díla od umělkyně světového renomé Gordana Glass® už víc než dvacet let dotvářejí atmosféru luxusních interiérů. Osobitý rukopis umělkyně lze rozpoznat na první pohled. Její skleněná díla zdobí drahé kovy, jako jsou zlato a platina.

Mimořádnost tvorby autorky umožňuje přirozeně zakomponovat do každého prostoru emotivní náladu a zároveň i osobité poselství „na přání“ zákazníka, a to prostřednictvím velkolepých odlesků skleněných stěn a dveří, podsvícených skleněných obrazů, ale i honosných plastik v podobě nevšedních interiérových doplňků. Jako bychom se ocitli na jedinečném ostrově prodchnutém krásou.

Sklo a duše

Gordana Glass® oddala tvorbě se sklem svoji duši. Její komorní plastiky vyprávějí v záři světla pokaždé jiný fascinující příběh. Aura těchto skleněných skvostů přivádí člověka k pocitu klidu a inspirace, navodí mu nadpozemskou atmosféru a nastaví i nevšední pohled na svět a hodnoty kolem nás. Umělkyně oslovuje svým dílem publikum na celém světě. Vystavovala například v Itálii, Chorvatsku, v České a Slovenské republice, ale i Abú Dhabí.

EXPO Dubaj

Se speciální kolekcí New Spirit® reprezentuje Slovensko až do března 2022 na světové výstavě EXPO Dubaj 2020. Hlavním prvkem kolekce je list lípy, jenž navozuje myšlenku, že samotný list netvoří krásu stromu, a nabádá lidstvo ke společnému formování košatých korun stromů. Společným úsilím můžeme dosáhnout mimořádných výsledků. Originalita nové kolekce tkví rovněž ve spojení lipového listu se vzácným dřevem, z něhož jsou vytvořeny podstavce. Stáří dřeva je odhadováno na víc než čtyři tisíce let. Bylo vyzvednuto z dvanáctimetrové hloubky zaniklého ramene slovenské řeky Váh. Jako by jej zem uchovávala jen proto, aby umožnila propojit skleněné umění se slovenskou přírodou.

Hloubku a kvalitu tvorby umělce dokonale zrcadlí práce pro prominenty. Rovněž Gordana s velkou ctí přetavila své umění do podoby darů významným osobnostem, jako je britská královna Alžběta II., papež Benedikt XVI., norský král Harold V., princ Albert II. a mnoho dalších.

https://gordanaglass.com

Podobné články


 • Nápadité oživení Palmovky Nápadité oživení Palmovky
  Bydlení Česko Praha

  Nápadité oživení Palmovky

  Praha se proměňuje a nové byty vznikají téměř na celém jejím území. Některé adresy jsou ale mnohem lákavější než jiné. Takovou je i stále se rozvíjející oblast v Libni známá jako Palmovka. Společnost Real-Treuhand zde vsadila na originální architektonický návrh studia Aulík Fišer architekti a nabízí byty a komerční prostory v již zkolaudované Rezidenci Zenklova.

  04. 11.2022

 • Kaldewei proměňuje koupelny v soukromé lázně Kaldewei proměňuje koupelny v soukromé lázně
  Styl Bydlení Česko Luxus

  Kaldewei proměňuje koupelny v soukromé lázně

  Vychutnat si intenzivní masáž, jemné hlazení pokožky nebo vznášení ve vodě bez tíže ve vlastní koupelně už nemusí být nesplnitelné přání. Užít si dokonalou relaxaci nyní nabízejí čtyři nové vířivé systémy Kaldewei, a to i z hlediska hygieny a udržitelnosti. Mají vlastní systém automatického čištění integrovaný v koupací vaně z recyklovatelné smaltované oceli.

  02. 10.2022

Developed by MadFox design