Lyže nasaďte u dveří    Lyže nasaďte u dveří

Lyže nasaďte u dveří

08. 01.2022

Odvěké lyžařské dilema: ráno by chtěl každý bydlet na kopci u lanovky a odpoledne zase v údolí, kde si může pohodlně nakoupit, zajít si do sauny, na pivo, pizzu nebo na panáka. Řešení se jmenuje Katschberg. Má obojí. Navíc nás už neláká vstávat k prvnímu rozjezdu lanovek a pak mydlit sjezdovky do smrtelného unavení. Chceme se bavit, sbírat zážitky a ochutnávat místní dobroty, které doma nemáme. To vše nabízí Katschberg, lyžařský region v nejjižnějším cípu Salcburska.

Zde, ve středisku Katschbergerhöhe, lze navíc skvěle skloubit lyžování, gastronomii, skvělé víno a wellness. Šikovný hoteliér Wolfgang Hinteregger se svou nabídkou o vše skvěle stará. Má nejen hotely a luxusní chalety, ale i špičkové restaurace a horské chaty. V lyžařském areálu Tschaneck-Aineck se nachází 70 kilometrů sjezdovek všech stupňů obtížnosti. Sníh je v nadmořské výšce 1 640–2 220 metrů zaručen, protože 100 % sjezdovek je vybaveno zasněžovacím zařízením. Šestikilometrová sjezdovka A1 patří mezi nejkrásnější v Alpách. Zimní dovolená v jednom ze tří čtyřhvězdičkových hotelů Hinteregger znamená: přijet, zaparkovat auto v garáži hotelu a nemuset ho do konce dovolené nastartovat. Každý z hotelu Hinteregger se totiž nachází přímo na sjezdovkách a současně v centru malého půvabného střediska. Sáňkařská dráha i běžecká stezka jsou za rohem a útulné zimní osvěžovny rovněž co by kamenem dohodil. Děti do lyžařské školy vyzvedne bus nebo koňské spřežení.

Hotel Lärchenhof

Prostorné, pohodlně zařízené pokoje, nová Romantiksuita a Honeymoon suity, prostorný wellness areál – to vše zprostředkovává pocit pohody a uspokojí i ty nejnáročnější hosty. 

Hotel Das KATSCHBERG

Třetí z hotelů rodiny Hintereggerů se nachází rovněž přímo u sjezdovky. V posledních letech prošel kompletní revitalizací a nabízí moderně zařízené prostorné pokoje a suity. Díky skvěle vybavenému fitness centru a wellness areálu (1 000 m2) s bazénem, panoramatickou finskou saunou, parní lázní, limbovou infračervenou kabinou, venkovní saunou s vířivkou a nabídkou masáží osloví především sportovce. K dispozici je i seminární centrum s kapacitou až 120 osob, které je ideální pro nejrůznější firemní akce. 

Rodinný hotel Hinteregger

Komu záleží na tom, aby byly děti na dovolené šťastné a současně chce mít také chvilky pro sebe, tomu lze doporučit Rodinný zážitkový hotel Hinteregger. „Šťastné děti, odpočinutí rodiče“ – to je hlavní motto hotelu Hinteregger. Jednoduše rodinná dovolená, která naplní očekávání i těch nejnáročnějších. Hotel se nachází přímo u sjezdovek, takže se z lyžování můžete kdykoli během dne vrátit, dát děti spát a později se na sjezdovky pohodlně a bez stresu s dětmi nebo bez nich vrátit. Dětský klub je v provozu šest dní v týdnu (od neděle do pátku, 9.00–20.00 hod.). Hotel je vybaven šesti hernami a dětským kinem. Zkušené vychovatelky zajišťují dětem zábavu po celý den. Starší mají v hotelu kulečník, stolní tenis a diskotéku. Hotel má vlastní lyžařskou školu a zajistí lyžařské kurzy pro děti i vypůjčení lyžařského vybavení. Rodiče tak mohou vyrazit na sjezdovky sami nebo využít wellness areál o velikosti 1 500 m² a vychutnat si sauny, parní lázně, tepidárium, bylinkovou saunu, vířivky, slaný bazén nebo si zaplavat ve velkém krytém bazéně. Aby byl zajištěn dokonalý relax, jsou sauny a odpočívárny s čajovým barem umístěny v druhém patře a bazény pro rodiny s dětmi v prvním poschodí.   

  Špičková gastronomie

Hosté hotelů Hinteregger mohou večeřet ve svém hotelu nebo vyrazit do jedné z blízkých originálních hotelových horských chat, kde si v rámci polopenze mohou vychutnat skvělý steak, fondy nebo italské gala menu. Když je špatné počasí, je v hotelech velmi příjemně. Všechny jsou vybaveny prostornými wellness areály a v hotelových restauracích denně lákají skvělé kulinářské dobroty. Navíc k hotelu patří tři velmi originální horské chaty: „Einkehr“ s vynikající italskou restaurací „Stamperl“ a „Adlerhorst“, které nabízejí místní dobroty.

https://www.das-katschberg.at/cs/

https://www.laerchenhof-katschberg.at/cs/

https://www.familienhotel-hinteregger.at/cs/

http://www.hinteregger-hotels.at/

Podobné články


 • Léto v Dolomitech Léto v Dolomitech
  Hotel Svět

  Léto v Dolomitech

  Zhluboka se nadechněte, zastavte čas a vychutnejte si krásu léta a přírody na úchvatném místě uprostřed italských Alp. Ve výšce 1 800 metrů leží resort Forestis – zde naleznete duševní klid i řadu možností, pokud toužíte po aktivní dovolené.

  18. 06.2022

 • Hotel na jezeře Wolfgangsee je pravá romantika. Hotel na jezeře Wolfgangsee je pravá romantika.
  Hotel Léto Svět

  Hotel na jezeře Wolfgangsee je pravá romantika.

  Romantické jezero místo moře, alpské louky místo písečných pláží a čerstvý horský vzduch místo žhnoucího slunce. I tak by mohla vypadat letošní dovolená. V rakouském legendárním hotelu Im Weissen Rössl (U Bílého koníčka) si navíc zaplavete v unikátním jezerním koupališti, odpočinete si v první plovoucí vířivce na světě a načerpáte sílu z léčivých minerálních pramenů. A co byste řekli na rybí restauraci oceněnou třemi čepicemi Gault Millaua anebo degustaci vína v horském masivu?

  09. 06.2022

Developed by MadFox design