Lyže nasaďte u dveří    Lyže nasaďte u dveří

Lyže nasaďte u dveří

08. 01.2022

Odvěké lyžařské dilema: ráno by chtěl každý bydlet na kopci u lanovky a odpoledne zase v údolí, kde si může pohodlně nakoupit, zajít si do sauny, na pivo, pizzu nebo na panáka. Řešení se jmenuje Katschberg. Má obojí. Navíc nás už neláká vstávat k prvnímu rozjezdu lanovek a pak mydlit sjezdovky do smrtelného unavení. Chceme se bavit, sbírat zážitky a ochutnávat místní dobroty, které doma nemáme. To vše nabízí Katschberg, lyžařský region v nejjižnějším cípu Salcburska.

Zde, ve středisku Katschbergerhöhe, lze navíc skvěle skloubit lyžování, gastronomii, skvělé víno a wellness. Šikovný hoteliér Wolfgang Hinteregger se svou nabídkou o vše skvěle stará. Má nejen hotely a luxusní chalety, ale i špičkové restaurace a horské chaty. V lyžařském areálu Tschaneck-Aineck se nachází 70 kilometrů sjezdovek všech stupňů obtížnosti. Sníh je v nadmořské výšce 1 640–2 220 metrů zaručen, protože 100 % sjezdovek je vybaveno zasněžovacím zařízením. Šestikilometrová sjezdovka A1 patří mezi nejkrásnější v Alpách. Zimní dovolená v jednom ze tří čtyřhvězdičkových hotelů Hinteregger znamená: přijet, zaparkovat auto v garáži hotelu a nemuset ho do konce dovolené nastartovat. Každý z hotelu Hinteregger se totiž nachází přímo na sjezdovkách a současně v centru malého půvabného střediska. Sáňkařská dráha i běžecká stezka jsou za rohem a útulné zimní osvěžovny rovněž co by kamenem dohodil. Děti do lyžařské školy vyzvedne bus nebo koňské spřežení.

Hotel Lärchenhof

Prostorné, pohodlně zařízené pokoje, nová Romantiksuita a Honeymoon suity, prostorný wellness areál – to vše zprostředkovává pocit pohody a uspokojí i ty nejnáročnější hosty. 

Hotel Das KATSCHBERG

Třetí z hotelů rodiny Hintereggerů se nachází rovněž přímo u sjezdovky. V posledních letech prošel kompletní revitalizací a nabízí moderně zařízené prostorné pokoje a suity. Díky skvěle vybavenému fitness centru a wellness areálu (1 000 m2) s bazénem, panoramatickou finskou saunou, parní lázní, limbovou infračervenou kabinou, venkovní saunou s vířivkou a nabídkou masáží osloví především sportovce. K dispozici je i seminární centrum s kapacitou až 120 osob, které je ideální pro nejrůznější firemní akce. 

Rodinný hotel Hinteregger

Komu záleží na tom, aby byly děti na dovolené šťastné a současně chce mít také chvilky pro sebe, tomu lze doporučit Rodinný zážitkový hotel Hinteregger. „Šťastné děti, odpočinutí rodiče“ – to je hlavní motto hotelu Hinteregger. Jednoduše rodinná dovolená, která naplní očekávání i těch nejnáročnějších. Hotel se nachází přímo u sjezdovek, takže se z lyžování můžete kdykoli během dne vrátit, dát děti spát a později se na sjezdovky pohodlně a bez stresu s dětmi nebo bez nich vrátit. Dětský klub je v provozu šest dní v týdnu (od neděle do pátku, 9.00–20.00 hod.). Hotel je vybaven šesti hernami a dětským kinem. Zkušené vychovatelky zajišťují dětem zábavu po celý den. Starší mají v hotelu kulečník, stolní tenis a diskotéku. Hotel má vlastní lyžařskou školu a zajistí lyžařské kurzy pro děti i vypůjčení lyžařského vybavení. Rodiče tak mohou vyrazit na sjezdovky sami nebo využít wellness areál o velikosti 1 500 m² a vychutnat si sauny, parní lázně, tepidárium, bylinkovou saunu, vířivky, slaný bazén nebo si zaplavat ve velkém krytém bazéně. Aby byl zajištěn dokonalý relax, jsou sauny a odpočívárny s čajovým barem umístěny v druhém patře a bazény pro rodiny s dětmi v prvním poschodí.   

  Špičková gastronomie

Hosté hotelů Hinteregger mohou večeřet ve svém hotelu nebo vyrazit do jedné z blízkých originálních hotelových horských chat, kde si v rámci polopenze mohou vychutnat skvělý steak, fondy nebo italské gala menu. Když je špatné počasí, je v hotelech velmi příjemně. Všechny jsou vybaveny prostornými wellness areály a v hotelových restauracích denně lákají skvělé kulinářské dobroty. Navíc k hotelu patří tři velmi originální horské chaty: „Einkehr“ s vynikající italskou restaurací „Stamperl“ a „Adlerhorst“, které nabízejí místní dobroty.

https://www.das-katschberg.at/cs/

https://www.laerchenhof-katschberg.at/cs/

https://www.familienhotel-hinteregger.at/cs/

http://www.hinteregger-hotels.at/

Podobné články


 • S rodinou do Mariánek i v zimě S rodinou do Mariánek i v zimě
  Česko Sport Hotel Restaurace Lidé

  S rodinou do Mariánek i v zimě

  Mariánské Lázně vítají návštěvníky celý rok. Během zimy a o jarních prázdninách mohou být také skvělým cílem pro rodiny s dětmi. Volné dny společně prožijí v krásném prostředí lázní obklopených horskou přírodou s čistým vzduchem doplněným množstvím zábavy a aktivit podporujících zdraví. Nevšední rodinné zážitky lze v lázních prožít zcela bezpečně.

  17. 01.2022

 • Zdraví a pro-aging Zdraví a pro-aging
  Sport Hotel Svět

  Zdraví a pro-aging

  Téměř dva roky se potýkáme s covidem a je nám jasné: Zdraví se týká nás všech! Pochopili jsme, že délka a kvalita života s životním stylem úzce souvisí. Zodpovědnost za vlastní zdraví je trendem, pravidelné sportování je symbolem společenského postavení. Stále častěji se namísto známého spojení anti-age skloňuje pojem pro-age. V budoucnosti budeme potřebovat kulturu podporující přirozené, pomalé stárnutí: sociální ocenění hodnot spojených s věkem – klid, vyrovnanost, moudrost, všímavost.

  02. 01.2022

 • UNESCO vzdalo hold lázeňství UNESCO vzdalo hold lázeňství
  Česko Hotel Svět Lidé

  UNESCO vzdalo hold lázeňství

  Na začátku října 2021 probíhaly v Karlových Varech velké oslavy. Úsilí jedenácti evropských lázeňských měst o společný zápis na Seznam světového dědictví UNESCO byl završen úspěchem. Významnou roli v celém procesu hrála iniciativa českých lázeňských měst.

  28. 12.2021

Developed by MadFox design