Kulinářský cestopis v centru Prahy Kulinářský cestopis v centru Prahy

Kulinářský cestopis v centru Prahy

15. 09.2020

Cestovat se dá různě. Můžete jednotlivé země projíždět autem, prolétávat jimi ve své fantazii, číst si o nich cestopisy a vedle dalších možností také vyzkoušet jako „dopravní prostředek“ svůj jazyk. Zní to až neuvěřitelně, ale právě v restauraci La Veranda v ulici Elišky Krásnohorské na vás právě takové cestovatelsko-kulinářské zážitky čekají. Nechte se hýčkat rozmanitými chutěmi podniku, který je špičkou ve svém oboru.

Jen kousek od Pařížské ulice se nachází restaurace, která vás k návštěvě zláká už svým útulným prostředím. Jako byste navštívili své dobré známé někde na jihu Evropy. A vězte, že takového setkání litovat nebudete. Potěšíte totiž nejen oko, ale především své chuťové pohárky a přirozeně i čich nádhernou vůní všelijakých pokrmů.

Lidé z La Verandy doslova milují gastronomii. Cestují po světě a na svých cestách hledají nejlepší místní speciality. Ty upraví, dodají jim moderní „dotek“ a pak je představí ve svém menu. Na vše dohlíží skvělý šéfkuchař Radek David. Je přirozené, že při tak čilém pátrání po světových lahůdkách nemůže zůstat u neměnné nabídky. Menu se tak během roku několikrát proměňuje.

Nebojte se ale, že byste se v něm ztratili. Je přehledné, neboť v La Verandě sází hlavně na kvalitu. Můžete tak vybírat z cca čtyř předkrmů, čtyř hlavních jídel a tří dezertů. Co třeba začít pečenými kachními játry foie gras s karamelizovanými jablky, malinami a kořeněným glazé, jako hlavní chod vybrat hovězí pupek s liškami, gratinovanými brambory a omáčkou z červeného vína a černého pepře a hody zakončit parfaitem z yuzu a limetek s karamelizovanými meruňkami, broskvemi a meruňkovým pyré?

MY TO TADY MILUJEME UŽ VÍCE NEŽ DESET LET!

https://www.laveranda.cz/cs/o-nas/

Fotogalerie


Podobné články


  • Bauer nebo Sacher Bauer nebo Sacher
    Hotel Restaurace Praha

    Bauer nebo Sacher

    Bauer Hotel Group, který provozuje gastronomické ikony jako restauraci U Prince, Terasu U Prince a zážitkovou gurmánskou perlu DEER, představuje sladké novinky. Dlouholetým cukrářským mistrem je Vojta Řehák. Právě on před deseti lety vymyslel spolu s panem Bauerem dort plný hořké a bílé čokolády, který se podával a podává na Staroměstském náměstí v restauraci i horní terase U Prince. Základem mu byl rodinný recept rodiny Bauerů, který šéfcukrář Vojta předělal do moderního gastronomického dezertu. Nyní plně dostál mezinárodního věhlasu v hodnoceních nestranných tuzemských a zahraničních průvodců, že došlo k povýšení z dezertu na rodinný dezert.

    09. 05.2022

Developed by MadFox design