Kulinářský cestopis v centru Prahy Kulinářský cestopis v centru Prahy

Kulinářský cestopis v centru Prahy

15. 09.2020

Cestovat se dá různě. Můžete jednotlivé země projíždět autem, prolétávat jimi ve své fantazii, číst si o nich cestopisy a vedle dalších možností také vyzkoušet jako „dopravní prostředek“ svůj jazyk. Zní to až neuvěřitelně, ale právě v restauraci La Veranda v ulici Elišky Krásnohorské na vás právě takové cestovatelsko-kulinářské zážitky čekají. Nechte se hýčkat rozmanitými chutěmi podniku, který je špičkou ve svém oboru.

Jen kousek od Pařížské ulice se nachází restaurace, která vás k návštěvě zláká už svým útulným prostředím. Jako byste navštívili své dobré známé někde na jihu Evropy. A vězte, že takového setkání litovat nebudete. Potěšíte totiž nejen oko, ale především své chuťové pohárky a přirozeně i čich nádhernou vůní všelijakých pokrmů.

Lidé z La Verandy doslova milují gastronomii. Cestují po světě a na svých cestách hledají nejlepší místní speciality. Ty upraví, dodají jim moderní „dotek“ a pak je představí ve svém menu. Na vše dohlíží skvělý šéfkuchař Radek David. Je přirozené, že při tak čilém pátrání po světových lahůdkách nemůže zůstat u neměnné nabídky. Menu se tak během roku několikrát proměňuje.

Nebojte se ale, že byste se v něm ztratili. Je přehledné, neboť v La Verandě sází hlavně na kvalitu. Můžete tak vybírat z cca čtyř předkrmů, čtyř hlavních jídel a tří dezertů. Co třeba začít pečenými kachními játry foie gras s karamelizovanými jablky, malinami a kořeněným glazé, jako hlavní chod vybrat hovězí pupek s liškami, gratinovanými brambory a omáčkou z červeného vína a černého pepře a hody zakončit parfaitem z yuzu a limetek s karamelizovanými meruňkami, broskvemi a meruňkovým pyré?

MY TO TADY MILUJEME UŽ VÍCE NEŽ DESET LET!

https://www.laveranda.cz/cs/o-nas/

Fotogalerie


Podobné články


 • Elegance sama Elegance sama
  Sport Hotel Restaurace

  Elegance sama

  Mariánské Lázně jsou vyhlášené nejen svými léčivými prameny, ale také uklidňující atmosférou a nádhernou přírodou okolo. A také výbornými hotely. V přední linii mezi nimi doslova září prvotřídní hotel Falkensteiner s 5 bazény a velkým balneocentrem. Zde se vám navrátí energie a skvěle podpoříte zdraví.

  04. 09.2020

 • Šumivé léto ve skleničce Šumivé léto ve skleničce
  Styl Luxus Svět

  Šumivé léto ve skleničce

  K letním měsícům neodmyslitelně patří osvěžující drink. Lidé z Moët & Chandon a Veuve Clicquot to moc dobře vědí a neustále přinášejí originální způsoby, jak si jejich šampaňské co nejlépe vychutnat. Letní žár tak můžete utišit sklenkou prémiového šampaňského Moët & Chandon ICE nebo Veuve Clicquot Rich. Obě varianty jsou speciálně vyvinuty tak, aby jejich chuť nejvíce vynikla s pár kostkami ledu a kousky svěžího ovoce. Zkrátka, léto ve skleničce!

  18. 08.2020

 • Thajské vůně v Praze Thajské vůně v Praze
  Česko Restaurace Praha

  Thajské vůně v Praze

  Na pražskou gastronomickou scénu přibyla další autentická rodinná restaurace, respektive thajské bistro, které představuje thajskou kuchyni v její originální podobě. Thai Station v čele s Onwasa Kongpetch, rodilou Thajkou, která vedla několik rodinných podniků v Bangkoku, nabízí v moderním prostředí pečlivě promyšlený koncept thajské kuchyně.

  02. 08.2020

Developed by MadFox design