Hospůdka U Štěpána Hospůdka U Štěpána

Hospůdka U Štěpána

23. 05.2022

V překrásném podhůří Šumavy se jen kousek za Sušicí rozkládá labužnický ráj. V hospůdce U Štěpána na vás čeká nejen útulná atmosféra domácího prostředí horského statku, ale především nezaměnitelná chuť poctivě připravených lahůdek z domácích surovin.

Steak

Hospůdka U Štěpána není na gurmánské mapě žádným nováčkem, objevila se kdysi i v pořadu Ano, šéfe. Její majitel Štěpán Ruda však neusnul na vavřínech a neustále se stará o to, aby pro hosty připravil něco nového a nevšedního. Před nedávnem rozšířil zahrádku s pěkným výhledem do okolí. Ať už se stavíte jen na oběd, nebo si užijete některý z degustačních večerů, budete moci ocenit prvotřídní kuchyni a milý přístup personálu v ještě větším pohodlí. Ze zahrádky dohlédnete i na Štěpánovu ekologickou biofarmu s vlastním stádem. Mladý restauratér je hrdý, že může zaručit stoprocentní kvalitu připravovaného masa s maximálním přehledem. Osvěžující blízkost přírody dala vzniknout také Štěpánově zeleninovo-bylinkové zahrádce a ovocnému sadu. V něm si můžete na lehátku lebedit ve stínu stromů a popíjet drinky připravené v hospůdce. Bohaté zázemí pro přípravu všelijakých laskomin inspirovalo majitele i k výrobě vlastních originálních výrobků v nejvyšší biokvalitě. U Štěpána se tak nejen kvalitně občerstvíte, ale můžete si s sebou v upomínku odvézt např. domácí marmelády, nakládaná masa a další pochutiny podle sezonní nabídky.

Majitel Restaurace Štěpán Ruda

www.ustepana.eu

Fotogalerie


Podobné články


 • Kam se v Praze chodí nejen na dobrou whisky Kam se v Praze chodí nejen na dobrou whisky
  Česko Restaurace Praha Lidé

  Kam se v Praze chodí nejen na dobrou whisky

  Okouzlující uličky Starého Města skrývají nejednu útulnou hospůdku. V Maiselově ulici jejich nabídku obohacuje i jeden zcela unikátní podnik. Jmenuje se W Restaurant a kombinuje restauraci, bar a jednu nejširších kolekcí whisky na světě. O přiblížení zajímavého konceptu jsme požádali majitele restaurantu Marka Jablonského a také Justýnu Vaškovou, která má na starosti klientelu restaurace a pořádání firemních eventů.

  24. 03.2023

 • Péče o sladké dědictví Péče o sladké dědictví
  Styl Luxus Hotel Svět Lidé

  Péče o sladké dědictví

  Vídeň – dáma plná půvabů habsburské monarchie vítá obdivovatele svých krás. Mezi ně patří i slastné sladké dědictví tvůrce jedinečného dortu, pana Franze Sachera. Jeho syn vystavěl vyhledávané lahůdce skvostný stánek – Hotel Sacher. Byl by jistě hrdý i na současnost, neboť o království rodiny Sacherů pečuje velmi vážená a podnikavá dáma, paní Elisabeth Gürtler. Citlivě střeží odkaz rodiny a jméno Sacher, z nějž se stala uznávaná značka prestižních hotelů. Vedle Vídně jej nalezneme také v Salzburgu, a dokonce i jako lákavý Sacher Alpine Resort v Seefeldu.

  16. 03.2023

Developed by MadFox design