Dom Perignon Vintage 2010 Dom Perignon Vintage 2010

Dom Perignon Vintage 2010

03. 11.2020

Pamatujete si, jaký byl rok 2010? Pro Dom Perignon to byl rok kontrastu, trpělivosti a odvahy. Znovu se ukázalo, že rozmarům přírody lidé neporučí, ani když jde o vinařské mistry, za kterými stojí léta zkušeností. Díky těmto znalostem se ale dokázali čelem postavit nepřízni počasí, která v létě 2010 postihla tamější vinice, a vytvořili tak velice osobitý ročník. Lahve ukrývají tekutou a na první pohled klidnou harmonii, která však probouzí silné emoce.Pro Dom Perignon je nedílnou součástí úspěšné rovnice čas. Ty nejlepší věci ho totiž většinou potřebují dost. Protože teprve čas může ukázat tu pravou podstatu, pravdu, která se neukrývá pouze na dně sklenky, ale v každé jedné kapce. Ročník Vintage 2010 je toho důkazem. Jeho jedinečnost potřebovala téměř deset let zrání na kalech v temných sklepech, ale nyní je připraven spatřit světlo světa.Už při prvním ovonění sklenky vám bude jasné, že tohle je víno plné kontrastů, které však dohromady skládají klidnou a pevnou mozaiku chutí. Hned na začátku na nose utkví vůně anglické zahrady po dešti a tropický les. Květinová svěžest a světelná měkkost odhaluje vitalitu mízy, vycházející z hloubek země. Amplituda, štědrost a pevnost vytvářejí harmonickou rovnováhu, doprovázenou pepřovou vibrací až do stříbřitých odrazů lesklého povrchu.

Pokud tedy hledáte vhodné víno pro rok 2020, Dom Perignon Vintage 2010 může být výtečnou volbou. Snad aby nám připomněl to, že pokud má člověk odhodlání, odvahu a trpělivost, dokáže příkoří osudu obrátit v něco velkolepého.

Podobné články


 • Nová nákupní galerie Ignaz Rösler Nová nákupní galerie Ignaz Rösler
  Styl Česko Praha Lidé

  Nová nákupní galerie Ignaz Rösler

  Modernější a větší prostory, desítky světových značek, designové a praktické vybavení pro vaření či stolování, vše potřebné do domácnosti, na zahradu nebo volný čas. Rösler Praha, spol. s.r.o. otevřel svůj nový obchod v srdci Prahy pod názvem svého nového e-shopu Ignaz Rösler. Návštěvníci se mohou těšit na značky jako Wüshof, Victorinox, Continenta, Risoli a další.

  05. 12.2021

 • Kuba pod Eifelovkou Kuba pod Eifelovkou
  Styl Design Hotel Svět

  Kuba pod Eifelovkou

  Vskutku jedinečný zážitek na vás čeká, pokud do konce roku 2021 navštívíte metropoli Francie. Pařížský hotel Monte Christo se proměnil jen na čtyři měsíce v Casa particular – pravý soukromý kubánský hotýlek s názvem Eminente. Kreativní koncept potěší nečekanou nápaditostí a hlavně chutí nového kubánského rumu.

  03. 12.2021

 • V Polích se dobře vaří V Polích se dobře vaří
  Česko Hotel Restaurace

  V Polích se dobře vaří

  V uspěchaném městském prostředí nás občas zanesou naše představy někam do klidu venkova, kde bychom si mohli odpočinout. Nemusí ale zůstat jen u fantazie, stačí se vypravit směrem na Kladno a kousek za sjezdem na letiště naleznete odbočku do Malých Čičovic. Tam vás s otevřenou náručí přivítají v Penzionu V Polích.

  29. 10.2021

Developed by MadFox design