Dom Perignon Vintage 2010 Dom Perignon Vintage 2010

Dom Perignon Vintage 2010

03. 11.2020

Pamatujete si, jaký byl rok 2010? Pro Dom Perignon to byl rok kontrastu, trpělivosti a odvahy. Znovu se ukázalo, že rozmarům přírody lidé neporučí, ani když jde o vinařské mistry, za kterými stojí léta zkušeností. Díky těmto znalostem se ale dokázali čelem postavit nepřízni počasí, která v létě 2010 postihla tamější vinice, a vytvořili tak velice osobitý ročník. Lahve ukrývají tekutou a na první pohled klidnou harmonii, která však probouzí silné emoce.Pro Dom Perignon je nedílnou součástí úspěšné rovnice čas. Ty nejlepší věci ho totiž většinou potřebují dost. Protože teprve čas může ukázat tu pravou podstatu, pravdu, která se neukrývá pouze na dně sklenky, ale v každé jedné kapce. Ročník Vintage 2010 je toho důkazem. Jeho jedinečnost potřebovala téměř deset let zrání na kalech v temných sklepech, ale nyní je připraven spatřit světlo světa.Už při prvním ovonění sklenky vám bude jasné, že tohle je víno plné kontrastů, které však dohromady skládají klidnou a pevnou mozaiku chutí. Hned na začátku na nose utkví vůně anglické zahrady po dešti a tropický les. Květinová svěžest a světelná měkkost odhaluje vitalitu mízy, vycházející z hloubek země. Amplituda, štědrost a pevnost vytvářejí harmonickou rovnováhu, doprovázenou pepřovou vibrací až do stříbřitých odrazů lesklého povrchu.

Pokud tedy hledáte vhodné víno pro rok 2020, Dom Perignon Vintage 2010 může být výtečnou volbou. Snad aby nám připomněl to, že pokud má člověk odhodlání, odvahu a trpělivost, dokáže příkoří osudu obrátit v něco velkolepého.

Podobné články


 • Ardbeg do světa vypustil bestii Ardbeg do světa vypustil bestii
  Styl Restaurace

  Ardbeg do světa vypustil bestii

  Ardbeg. Jméno, které nenechá chladným žádného milovníka whisky po celém světě. Pochází z islandského ostrova Islay a divokost tamější přírody je znát v každé kapce. Už v roce 1887 vyprodukovala palírna Ardbeg milion litrů své jedinečné sladové whiskey – a od té doby si získala nepřekonatelnou pověst po celém světě společně s mnoha prestižními oceněními. A letošní rok byl pro tuto jedinečnou whiskey obzvláště povedený!

  09. 11.2020

 • Celoroční Šupina pro štěstí Celoroční Šupina pro štěstí
  Česko Hotel Restaurace

  Celoroční Šupina pro štěstí

  Na známou tradici s rybí šupinkou pod talířem během štědrovečerní večeře se pomalu zapomíná. Zcela určitě se vám ale vybaví, až v Třeboni navštívíte zdejší vyhlášené rybí restaurace Šupina a Šupinka a jejich atraktivní apartmány. Po vzoru vánoční tradice na Vás po celý rok čeká útulné prostředí a hojnost skvělých zážitků.

  30. 09.2020

Developed by MadFox design