Dom Perignon Vintage 2010 Dom Perignon Vintage 2010

Dom Perignon Vintage 2010

03. 11.2020

Pamatujete si, jaký byl rok 2010? Pro Dom Perignon to byl rok kontrastu, trpělivosti a odvahy. Znovu se ukázalo, že rozmarům přírody lidé neporučí, ani když jde o vinařské mistry, za kterými stojí léta zkušeností. Díky těmto znalostem se ale dokázali čelem postavit nepřízni počasí, která v létě 2010 postihla tamější vinice, a vytvořili tak velice osobitý ročník. Lahve ukrývají tekutou a na první pohled klidnou harmonii, která však probouzí silné emoce.Pro Dom Perignon je nedílnou součástí úspěšné rovnice čas. Ty nejlepší věci ho totiž většinou potřebují dost. Protože teprve čas může ukázat tu pravou podstatu, pravdu, která se neukrývá pouze na dně sklenky, ale v každé jedné kapce. Ročník Vintage 2010 je toho důkazem. Jeho jedinečnost potřebovala téměř deset let zrání na kalech v temných sklepech, ale nyní je připraven spatřit světlo světa.Už při prvním ovonění sklenky vám bude jasné, že tohle je víno plné kontrastů, které však dohromady skládají klidnou a pevnou mozaiku chutí. Hned na začátku na nose utkví vůně anglické zahrady po dešti a tropický les. Květinová svěžest a světelná měkkost odhaluje vitalitu mízy, vycházející z hloubek země. Amplituda, štědrost a pevnost vytvářejí harmonickou rovnováhu, doprovázenou pepřovou vibrací až do stříbřitých odrazů lesklého povrchu.

Pokud tedy hledáte vhodné víno pro rok 2020, Dom Perignon Vintage 2010 může být výtečnou volbou. Snad aby nám připomněl to, že pokud má člověk odhodlání, odvahu a trpělivost, dokáže příkoří osudu obrátit v něco velkolepého.

Podobné články


  • Bauer nebo Sacher Bauer nebo Sacher
    Hotel Restaurace Praha

    Bauer nebo Sacher

    Bauer Hotel Group, který provozuje gastronomické ikony jako restauraci U Prince, Terasu U Prince a zážitkovou gurmánskou perlu DEER, představuje sladké novinky. Dlouholetým cukrářským mistrem je Vojta Řehák. Právě on před deseti lety vymyslel spolu s panem Bauerem dort plný hořké a bílé čokolády, který se podával a podává na Staroměstském náměstí v restauraci i horní terase U Prince. Základem mu byl rodinný recept rodiny Bauerů, který šéfcukrář Vojta předělal do moderního gastronomického dezertu. Nyní plně dostál mezinárodního věhlasu v hodnoceních nestranných tuzemských a zahraničních průvodců, že došlo k povýšení z dezertu na rodinný dezert.

    09. 05.2022

Developed by MadFox design