Bauer nebo Sacher Bauer nebo Sacher

Bauer nebo Sacher

09. 05.2022

Bauer Hotel Group, který provozuje gastronomické ikony jako restauraci U Prince, Terasu U Prince a zážitkovou gurmánskou perlu DEER, představuje sladké novinky. Dlouholetým cukrářským mistrem je Vojta Řehák. Právě on před deseti lety vymyslel spolu s panem Bauerem dort plný hořké a bílé čokolády, který se podával a podává na Staroměstském náměstí v restauraci i horní terase U Prince. Základem mu byl rodinný recept rodiny Bauerů, který šéfcukrář Vojta předělal do moderního gastronomického dezertu. Nyní plně dostál mezinárodního věhlasu v hodnoceních nestranných tuzemských a zahraničních průvodců, že došlo k povýšení z dezertu na rodinný dezert.

Tak jako se stal Sachrův dort legendou a Franz Sacher svůj recept držel jako rodinné dědictví, stejně tak je to nyní s nově pojmenovaným Bauer dortem. Receptura je rodinným tajemstvím. Jedno je jisté, obliba se šíří obrovským tempem a zájem neutuchá. Můžeme být hrdí, že Praha má svůj Bauer dort.

Tím to ovšem nekončí. Restaurace Deer, která je jen pár kroků od Staroměstského náměstí v Michalské ulici představuje nové dezertní menu. „Zcela nová nabídka, která obsahuje signature dezerty. V menu zůstal pouze legendární dezert les, který je už doslova hvězdou sociálních sítí. Kdo nevyfotil les, jako by nebyl,“ dodává s úsměvem šéfcukrář Vojta Řehák.

Z absolutních novinek lze jmenovat dezert Harmonie, který je z pistáciového brownies, marakujové panna cotty, pistáciového pyré a citrónového meringue nebo domácí pralinky a makronky, které se na jazyku doslova rozplývají. Ať už na Staroměstském náměstí na vyhlášený Bauer dort nebo pár kroků dále v Deeru na nové dezertní menu, jedno je jisté - trefa do sladkého.

https://bauergroup.cz

Fotogalerie


Podobné články


 • Království golfu Království golfu
  Česko Sport Hotel

  Království golfu

  Hotel ESPLANADE SPA & GOLF RESORT nabízí nezaměnitelné vzrušení z hraní golfu pro začátečníky i zkušené hráče a zároveň relaxaci obohacenou o wellness a lázeňské procedury. Jedinečné spojení zážitků umožňuje umístění resortu v Mariánských Lázních a zároveň v nádherné přírodě, která dalo vzniknout hned několika oblíbeným golfovým hřištím.

  19. 02.2024

 • Oddech v polské režii Oddech v polské režii
  Styl Bydlení Luxus Hotel Svět

  Oddech v polské režii

  Pouhé dvě a půl hodiny jízdy autem dělí pražské milovníky luxusního relaxu od vyhlášeného spa hotelu Dr Irena Eris situovaném v polském lázeňském městečku Polanica Zdrój. Pětihvězdičkový hotel je po celé Evropě známý nejen díky prvotřídním masážím a procedurám, ale také pro exkluzivní služby a restauraci servírující vytříbené lokální pokrmy.

  05. 02.2024

Developed by MadFox design