Žít naplno Žít naplno

Žít naplno

17. 07.2022

Změnit život je náročný úkol. Někdy ale není zbytí, zvlášť když toužíte po tom, aby vás víc těšil a bavil. Expertka na fúze a akvizice společnosti Crestyl Magda Pokorná se pro změnu rozhodla. Advokacii hodila za hlavu, udělala si prázdniny a zkusila nový obor – development. Snadné to nebylo, ale nelituje a těší ji nové životní zážitky.

Dlouhá léta jste pracovala v prestižních právních kancelářích. Dříve to byla oblast především mužská. V čem je ženský přístup v tomto oboru jiný, obohacující?

Obohacující už je jen tím, že je jiný. A aby byl obohacující, potřebujeme oba přístupy. Nemám ale ráda nahlížení na svět – muž vs. žena. Pokud bych však měla zobecnit, tak z mé zkušenosti: žena zvažuje víc zájmů, vidí věci víc provázaně. Její řešení pak má šanci být víc holistické, víc win-win.

Co je pro vás v práci důležité, ať už se týká právního nebo developerského prostředí?

Jsou to lidi. Což v sobě zahrnuje firemní kulturu – hodnoty, chování, úroveň psychologického bezpečí, prostor pro osobní i profesní růst. Když jsem zvažovala, jestli budu pro Crestyl pracovat, řekla jsem, že nejdůležitější pro mě je pracovat v přátelském a podpůrném prostředí. To se mi právě zde, kde se na firemní kulturu opravdu hledí, nad míru splnilo. 

Jak jde zvládnout náročnou práci a osobní život? Máte na to nějaký svůj recept?

Mým životním cílem není pracovat míň, ale spíš naplnit si život tak, aby mě víc těšil a bavil. To pro mě znamená trávit čas se svými nejbližšími, pohyb (jóga, běh), cestování, dobrodružství, fyzické a mentální zdraví, pocit smysluplnosti a krása, kterou hledám v umění – opera, balet, vážná hudba, ale i v přírodě. Na čem bych ale měla zapracovat, je dopřát si víc spánku.

Představa dámy ve vysoké funkci je spojena se slušivým kostýmkem. Je to váš oblíbený oděv?

Nemám ani jeden. Před sedmi lety jsem vypadala jako právník v sukních. Nyní se cítím plná života. Můj šatník odráží moji radost, je jako moje práce. Je uvolněnější než dřív, barevnější, ženský.

K managementu společnosti Crestyl jste se připojila až po určité době po odchodu z právní praxe. Co bylo důvodem a čím jste čas mezi bývalým a novým zaměstnáním naplnila?

Potřebovala jsem oddych. Práce v advokacii mne přestala naplňovat. Ty dva roky odpočinku byly úžasný dar. Hodně jsem dělala jógu, žila ve spirituálním světě, a také cestovala. Cestování je pro mne životní bohatství, možnost poznat sama sebe. Baví mě poznávat nové země, vidět klidně méně, ale intenzivněji. Trávila jsem hodně času na Bali, v Portugalsku a v Kanadě, zejména v Britské Kolumbii, kde jsem propadla kráse a živelnosti oceánu. 

Společnost Crestyl expanduje. Kam jste z pracovních důvodů zatím zavítala?

Loni Crestyl koupil polskou developerskou společnost. Díky pobočkám v pěti městech, objevuji Varšavu,Wroclav, Poznaň atd. Majitel Crestylu žije převážně v Řecku, a tak jezdím do Athén a přilehlého okolí. Nyní se naše společnost navíc zajímá o německý trh. To je příjemné, Berlín mám také moc ráda. Musím ale přiznat, že pracovní cesty jsou sterilnější než ty soukromé, během nichž můžu více nasávat místní kulturu, pozorovat lidi, občas o sebe nechat pečovat a hlavně cítit se uvolněně.

 Jaké jsou vaše požitky?

Kromě již zmíněné jógy a cestování je to také jídlo. Okusím ráda vše, od cvrčků až po morčata. Jezdím cíleně za různými šéfkuchaři. Miluji ale také víno z prostředí, kde se právě nalézám. Užívám si ráda masáže, wellness a spa. Miluji ovšem i pohyb a kulturu. Občas potřebuji operu plnou emocí (letos zatím La Scala a Vídeňská opera), ale těším se rovněž na hory, kde mohu obdivovat tamní přírodu.

https://crestyl.com

Podobné články


 • Vanguard
Stylové lofty v dominantě pražských Modřan 
Vanguard
Stylové lofty v dominantě pražských Modřan
  Bydlení Česko Praha

  Vanguard Stylové lofty v dominantě pražských Modřan

  Lofty zažívají v posledních letech boom. Patříte k jejich milovníkům? Autentické loftové bydlení, ale i originální prostory pro práci na vás čekají v bývalé továrně Microna, která se pod taktovkou PSN mění ve výjimečný projekt Vanguard. Ten už pomalu míří do finále, při koupi loftu typu shell & core si jej můžete již brzy převzít a pustit se do návrhu svého vysněného bydlení.

  02. 10.2023

 • Nápadité oživení Palmovky Nápadité oživení Palmovky
  Bydlení Česko Praha

  Nápadité oživení Palmovky

  Praha se proměňuje a nové byty vznikají téměř na celém jejím území. Některé adresy jsou ale mnohem lákavější než jiné. Takovou je i stále se rozvíjející oblast v Libni známá jako Palmovka. Společnost Real-Treuhand zde vsadila na originální architektonický návrh studia Aulík Fišer architekti a nabízí byty a komerční prostory v již zkolaudované Rezidenci Zenklova.

  15. 09.2023

 • Uvidím, čím ještě překvapím Uvidím, čím ještě překvapím
  Styl Design Luxus Lidé

  Uvidím, čím ještě překvapím

  Gordana Glass je světově uznávaná umělkyně, které učarovala práce se sklem. Její umělecké objekty jsou oceňovány jako vzácné dary pro významné osobnosti. Vedle toho se ale začala profilovat také jako interiérová designérka s nevšedními skleněnými objekty velkých rozměrů. Při příležitosti dalšího ročníku golfového turnaje našeho magazínu – 9. ročník Real- Treuhand & Travel Fever Golf Cup, pro nějž Gordana opět vytvořila originální trofeje – jsme ji požádali o rozhovor.

  09. 09.2023

Developed by MadFox design