Sklo jako okno do duše Sklo jako okno do duše

Sklo jako okno do duše

29. 10.2020

Gordana Turuk, autorka značky Gordana Glass, je umělkyně tělem u duší. Její skleněné mísy, obrazy i designové bytové vybavení zná celý svět. Krásu a jedinečnost její tvorby si zamilovala i řada známých osobností, například Benedikt XVI. nebo královna Alžběta II. známá svým vytříbeným vkusem. Umělkyně tvoří ve svém ateliéru v Bratislavě, kde svá díla zároveň i vystavuje. Její tvorbu můžeme obdivovat i v nové pražské galerii Sky Gallery Media Bohemia, kam se přesunula po čtyřleté etapě v ulici Dušní.

Mít talent je pro umělce základ, ovšem ten sám o sobě úspěch nezaručí. Gordana to moc dobře ví a do své tvorby dává skutečně vše. Jak říká člen Evropské akademie věd a umění PhDr. Ľuboslav Moza, PhD.: „Gordana Turuk dosáhla uznání především díky talentu, trpělivosti a disciplíně. Všechno v její tvorbě je o lásce k životu a lidem. Být mezi nejlepšími znamená být originální. Gordana vytváří nový, jemný a nesmírně silný svět, za kterým je člověk. V jejím umění je bohatství takové hodnoty, kterou nebudeme moci nikdy vyčíslit – štěstí.“

 Gordana je původem Chorvatka, ale aktuálně žije v Bratislavě, kde má i svůj ateliér. Místo, kde vznikají její úchvatné práce. Umělkyně se věnuje i bytovému designu, takže její tvorbu můžete mít doma v podobě jedinečné mísy, ale i originálního stolku, umyvadla či zrcadla. Pohled na jakékoli její dílo je vskutku fascinující, ať už díky kouzelným odleskům, luxusním materiálům nebo půvabným tvarům.Gordana sama o sobě říká „Sklo je moje duše“. Pokud tedy chcete nahlédnout do tvořivé duše této výjimečné umělkyně, zastavte se v nové pražské galerii Sky Gallery Media Bohemia.

GORDANA PÁTÝM ROKEM SPOLUPRACUJE S MAGAZÍNEM TRAVEL FEVER A TVOŘÍ NÁDHERNÁ UMĚLECKÁ DÍLA PRO VÝHERCE NAŠEHO GOLFOVÉHO TURNAJE Real- Treuhand & Travel Fever Golf Cup.

https://gordanaglass.com/

Fotogalerie


Podobné články


 • Na Hagiboru se rozzáří Gamma Na Hagiboru se rozzáří Gamma
  Styl Bydlení Česko Praha

  Na Hagiboru se rozzáří Gamma

  Developerská společnost Crestyl zpřístupnila prodej bytů ve třetí rezidenční budově projektu Hagibor. Přes 130 bytů vysokého standardu přinese budoucím obyvatelům všechny výhody nové čtvrti, kterou lemuje Vinohradská třída a po dokončení i veliký park.

  01. 04.2021

 • Důstojný domov Slovanské epopeje je nadohled Důstojný domov Slovanské epopeje je nadohled
  Bydlení Česko Praha

  Důstojný domov Slovanské epopeje je nadohled

  Velkolepé dílo Alfonse Muchy může nalézt hodnotné výstavní prostory přímo v centru Prahy – v novém projektu Savarin. Architektonický návrh umístění epopeje nadchl i vnuka slavného malíře Johna Muchu. Praze se tak naskýtá jedinečná příležitost ukončit spor o epopej a získat pro velkoformátové Muchovy obrazy důstojné prostředí.

  01. 02.2021

 • Green Village Green Village
  Bydlení Česko Golf

  Green Village

  V kraji Františka Ferdinanda d'Este, Josefa Suka i Viewegha vzniká projekt Green Village, který nadchne všechny, kdo chtějí bydlet v maximálním soukromí v klidu přírody, a přitom to mít kou-sek do Prahy. Na šestnácté jamce mistrovského golfového hřiště Golf Resort Konopiště (hřiště d`Este) kousek od Benešova a Bystřice staví společnost Real- Treuhand Reality & Development solitérní i řadové domy v nejvyšším možném standardu. První etapa 21 domů je již hotova a je připravena k nastěhování.

  19. 01.2021

Developed by MadFox design