Sklo jako okno do duše Sklo jako okno do duše

Sklo jako okno do duše

29. 10.2020

Gordana Turuk, autorka značky Gordana Glass, je umělkyně tělem u duší. Její skleněné mísy, obrazy i designové bytové vybavení zná celý svět. Krásu a jedinečnost její tvorby si zamilovala i řada známých osobností, například Benedikt XVI. nebo královna Alžběta II. známá svým vytříbeným vkusem. Umělkyně tvoří ve svém ateliéru v Bratislavě, kde svá díla zároveň i vystavuje. Její tvorbu můžeme obdivovat i v nové pražské galerii Sky Gallery Media Bohemia, kam se přesunula po čtyřleté etapě v ulici Dušní.

Mít talent je pro umělce základ, ovšem ten sám o sobě úspěch nezaručí. Gordana to moc dobře ví a do své tvorby dává skutečně vše. Jak říká člen Evropské akademie věd a umění PhDr. Ľuboslav Moza, PhD.: „Gordana Turuk dosáhla uznání především díky talentu, trpělivosti a disciplíně. Všechno v její tvorbě je o lásce k životu a lidem. Být mezi nejlepšími znamená být originální. Gordana vytváří nový, jemný a nesmírně silný svět, za kterým je člověk. V jejím umění je bohatství takové hodnoty, kterou nebudeme moci nikdy vyčíslit – štěstí.“

 Gordana je původem Chorvatka, ale aktuálně žije v Bratislavě, kde má i svůj ateliér. Místo, kde vznikají její úchvatné práce. Umělkyně se věnuje i bytovému designu, takže její tvorbu můžete mít doma v podobě jedinečné mísy, ale i originálního stolku, umyvadla či zrcadla. Pohled na jakékoli její dílo je vskutku fascinující, ať už díky kouzelným odleskům, luxusním materiálům nebo půvabným tvarům.Gordana sama o sobě říká „Sklo je moje duše“. Pokud tedy chcete nahlédnout do tvořivé duše této výjimečné umělkyně, zastavte se v nové pražské galerii Sky Gallery Media Bohemia.

GORDANA PÁTÝM ROKEM SPOLUPRACUJE S MAGAZÍNEM TRAVEL FEVER A TVOŘÍ NÁDHERNÁ UMĚLECKÁ DÍLA PRO VÝHERCE NAŠEHO GOLFOVÉHO TURNAJE Real- Treuhand & Travel Fever Golf Cup.

https://gordanaglass.com/

Fotogalerie


Podobné články


 • Vivat Victoria! Vivat Victoria!
  Bydlení Česko Praha Golf

  Vivat Victoria!

  Už víc jak čtvrtstoletí nacházejí zájemci o bydlení svůj nový domov v projektech společnosti Real-Treuhand Reality & Development. Vedle kvality provedení oceňují dlouhodobou hodnotu, výběr lokalit, pomalé stárnutí a bezproblémovou údržbu nemo-vitosti. Těmito přednostmi oplývá i nová hvězda developerského trhu – obytný komplex Victoria Košíře, který vítá první obyvatele. Vivat Victoria!

  05. 11.2020

 • Zdraví září červeně Zdraví září červeně
  Bydlení Design Nábytek

  Zdraví září červeně

  Moderní doba s sebou přináší nejen spoustu příležitostí, ale sem tam nás jejich vábení a naplňování unaví a někdy i vyloženě stresuje. Dát se do kupy nám může pomoci teplo-neteplo. Zní to jako kouzlo z pohádky o princezně Koloběžce, která dokázala jezdit oblečená/neoblečená, ale skutečnost už je taková. Čarovným je v tomto smyslu působení infračerveného světla na naše zdraví.

  25. 10.2020

Developed by MadFox design