Odvážná novinka nejen do městského ruchu Odvážná novinka nejen do městského ruchu

Odvážná novinka nejen do městského ruchu

29. 11.2022

Společnost Bell & Ross slaví v tomto roce třicáté výročí založení značky a jako odměnu za přízeň zákazníků představila svůj další odvážný kousek. Hodinky Bell & Ross BR-X5 jsou sebevědomé, silné a technicky promyšlené, zkrátka dělají čest městské kolekci B&R. A jistě, písmeno X odkazuje k chuti experimentovat, což je znát zejména na nové přitažlivé mechanice a o něco drsnějším vzezření.

Francouzský esprit se švýcarskou přesností

Francouzská hodinářská společnost Bell & Ross se sídlem v Paříži a výrobou ve Švýcarsku byla založena v roce 1992. Specializuje se na švýcarské hodinky pro profesionální uživatele, jako jsou potápěči a piloti.  Ikonickou čtvercovou podobu svých hodinek prosadila společnost v roce 2005 u modelu BR-01. Zdařilý a dnes již ikonický tvar měl evokovat přístroje v kokpitech letadel.

Sportovnější duch

Kruh ve čtverci, 4 šrouby, celková pilotní inspirace… to vše si drží i nové hodinky BR-X5, stejně tak integrovaný design s náramkem navazující na linie pouzdra. Oproti modelu BR 05 je ale BR X5 o něco větší, má 41 mm v průměru a 12,80 mm na výšku. Velmi zajímavé je vícevrstvé složení hodinek, jež zaujme na bocích pouzdra vyhloubenou architekturou a různými texturami – od leštěných po kartáčované nebo matné. Gumový kroužek pod rámečkem pak dodává modelu sportovnější a techničtější vzhled. Hodinky jsou prozatím prezentovány ve dvou celoocelových edicích, které jsou k dispozici na gumovém řemínku nebo ocelovém náramku. Korunka je kryty dobře chráněná a vodotěsnost je dimenzována na 100 metrů.

Přehledně a jasně

Odvážnější design pouzdra doplňuje nový ciferník. Ručičky a značky na BR-X5 jsou odvážnější, větší a bohatě vyplněné luminiscenční látkou Super-LumiNova. Dva prvky naznačují, že pod číselníkem bije něco zvláštního. K dispozici je indikátor rezervy energie s 3denní upomínkou a velkým trojmístným datem. Ciferník je k dispozici v klasické černé broušené slunečními paprsky nebo v módní nové barvě známé jako ledově modrá. A oba se dodávají s odpovídajícím gumovým páskem.

Svěží mechanika

To hlavní a odlišné v BR-X5 najdeme uvnitř. Poprvé se bijícím srdcem hodinek stává strojek BR‐CAL.323 od švýcarské manufaktury Kenissi. Automatický strojek s 3denní rezervou chodu nabízí variabilní vyvážení setrvačnosti, příčný balanční můstek a frekvenci 4Hz. Přidejme ještě certifikovaný chronometr od COSC s 5letou zárukou. To vše můžeme zahlédnout pod safírovým sklíčkem na spodní straně hodinek. A pochopitelně s povrchovou úpravou a designem specifickým pro Bell & Ross.

https://www.beny.cz

https://www.bellross.com

Developed by MadFox design