Nové poklady Parmigiani Fleurier Nové poklady Parmigiani Fleurier

Nové poklady Parmigiani Fleurier

29. 04.2022

Mladá švýcarská značka prestižních hodinek slaví své pětadvacáté narozeniny a připravila pro milovníky časoměrných skvostů zážitek v podobě nové kolekce Tonda PF. Opět vychází z kreativity zakladatele společnosti Michela Parmigianiho, který je považován za žijící hodinářskou legendu. Za každým dílem nalezneme jeho kreativitu inspirovanou krásou přírody. S více než 250 modely, třemi vlajkovými kolekcemi a několika oceněními je historie Parmigiani Fleurier prodchnuta odborností, úctou ke zručnosti předchozích generací a okouzlujícími inovacemi.

Nová řada hodinek Tonda PF překonává čas

Pečlivý přístup zn. Parmigiani k hodinářskému řemeslu usiluje také o co nejlepší estetický vzhled. Hodinky PF nejsou jen ozdobou, či výkřikem okázalosti a přepychu. Naopak, nové kousky Tonda PF jsou jakoby šité na míru, aby jemně obemkly zápěstí a zároveň svým vzhledem odolaly plynutí času, proměnám trendů a vždy z nich vyzařovala kvalita skutečné hodnoty.

Jemné struktury a nový podpis

Číselník nové řady je zlehka nanesen na dekorativní rytinu gilošovaného vzoru Grain d’Orge. Jeho nepostřehnutelná rafinovanost je zcela oddána exkluzivitě, a přitom neutuchající stálosti. Logo značky se představuje jen v podobě dvou písmen pod 12. hodinou a je nově zasazeno do vertikální, oválné pečeti.

Tři obměny dokonalosti

The Tonda PF Micro-Rotor vyniká špičkovým, ultratenkým (pouze 3 mm) strojkem PF 703 frekvence 3 Hz s platinovým mikrorotorem a automatickým natahováním. Rezerva chodu sahá ke 48 hodinám. Hodinky, které ručí za vodotěsnost až do 100 m pod hladinou, zakrývá antireflexní safírové sklíčko, pod nímž na číselníku najdete indexy, dvě ručičky pro hodiny a minuty a číselný ukazatel data. Pouzdro má šířku 40 mm a tloušťku jen 7,8 mm.

The Tonda PF Chronograph se vyznačují téměř plochým číselníkem na němž se nacházejí tři subčíselníky. Potěší všechny milovníky přesnosti. Kromě hodin a minut mohou měřit sekundy a dokonce využít i stopky. Součástí je číselný ukazatel data. Pouzdro široké 42 mm s tloušťkou 12,4 mm skrývá strojek PF070 s integrovaným vysokofrekvenčním chronografem Tonda PF s frekvencí 5 Hz a rezervou chodu 65 hodin! I tyto hodinky slibují voděodolnost do 100 m.

A konečně The Tonda PF Annual Calendar. Zaujmou vás kromě zjištění „kolik je hodin“ také určením měsíce, dne v týdnu a důmyslně integrovaným návratným ukazatelem data v horním oblouku číselníku. Nevšední je rovněž ukazatel fází měsíce pro obě polokoule Země umístěný na šesti hodinách. Pouzdro je široké 42 mm a jeho tloušťka čítá 11,1 mm. Strojek PF339 má automatické natahování, frekvenci 4 Hz a rezervu chodu 50 hodin.

Všechny tři modely jsou dostupné v ocelovém pouzdře s platinovým ručně rýhovaným rámečkem. Můžete je ale mít vyrobené i z 18karátového růžového zlata. 


Oslava pětadvacetin
Značka Parmigiani Fleurier připravila jako současný vrchol řady limitovanou sérii hodinek Tonda PF Split Seconds Chronograph. K výročí značky jich bude k mání pouze 25 kusů. Pouzdro, náramek a u Parmigianiho unikátně i masivní ciferník jsou vyrobené z platiny 950. Indexy se naopak lesknou bílým zlatem. Uvnitř pouzdra širokého 42 mm s tloušťkou 15 mm se nachází vysokofrekvenční strojek s děleným chronografem. Strojek PF361 je nová verze nejšpičkovějšího kalibru výrobce ChronOr s frekvencí 5 Hz a rezervou chodu 65 hod. Vskutku výjimečné výroční hodinky získaly zcela oprávněně prestižní ocenění Grand Prix d'Horlogerie de Genève. Důvodem byl mimo jiné materiál hlavní desky a můstků, které jsou vyrobené z masivního 18karátového růžového zlata. Ještě víc ale porotce zaujal integrovaný vysokofrekvenční chronograf s dělenými sekundami. Umožňuje optimální měření času dvou nezávislých událostí začínajících ve stejnou dobu.

https://www.beny.cz

https://parmigiani.com

Fotogalerie


Podobné články


Developed by MadFox design