Nové poklady Parmigiani Fleurier Nové poklady Parmigiani Fleurier

Nové poklady Parmigiani Fleurier

29. 04.2022

Mladá švýcarská značka prestižních hodinek slaví své pětadvacáté narozeniny a připravila pro milovníky časoměrných skvostů zážitek v podobě nové kolekce Tonda PF. Opět vychází z kreativity zakladatele společnosti Michela Parmigianiho, který je považován za žijící hodinářskou legendu. Za každým dílem nalezneme jeho kreativitu inspirovanou krásou přírody. S více než 250 modely, třemi vlajkovými kolekcemi a několika oceněními je historie Parmigiani Fleurier prodchnuta odborností, úctou ke zručnosti předchozích generací a okouzlujícími inovacemi.

Nová řada hodinek Tonda PF překonává čas

Pečlivý přístup zn. Parmigiani k hodinářskému řemeslu usiluje také o co nejlepší estetický vzhled. Hodinky PF nejsou jen ozdobou, či výkřikem okázalosti a přepychu. Naopak, nové kousky Tonda PF jsou jakoby šité na míru, aby jemně obemkly zápěstí a zároveň svým vzhledem odolaly plynutí času, proměnám trendů a vždy z nich vyzařovala kvalita skutečné hodnoty.

Jemné struktury a nový podpis

Číselník nové řady je zlehka nanesen na dekorativní rytinu gilošovaného vzoru Grain d’Orge. Jeho nepostřehnutelná rafinovanost je zcela oddána exkluzivitě, a přitom neutuchající stálosti. Logo značky se představuje jen v podobě dvou písmen pod 12. hodinou a je nově zasazeno do vertikální, oválné pečeti.

Tři obměny dokonalosti

The Tonda PF Micro-Rotor vyniká špičkovým, ultratenkým (pouze 3 mm) strojkem PF 703 frekvence 3 Hz s platinovým mikrorotorem a automatickým natahováním. Rezerva chodu sahá ke 48 hodinám. Hodinky, které ručí za vodotěsnost až do 100 m pod hladinou, zakrývá antireflexní safírové sklíčko, pod nímž na číselníku najdete indexy, dvě ručičky pro hodiny a minuty a číselný ukazatel data. Pouzdro má šířku 40 mm a tloušťku jen 7,8 mm.

The Tonda PF Chronograph se vyznačují téměř plochým číselníkem na němž se nacházejí tři subčíselníky. Potěší všechny milovníky přesnosti. Kromě hodin a minut mohou měřit sekundy a dokonce využít i stopky. Součástí je číselný ukazatel data. Pouzdro široké 42 mm s tloušťkou 12,4 mm skrývá strojek PF070 s integrovaným vysokofrekvenčním chronografem Tonda PF s frekvencí 5 Hz a rezervou chodu 65 hodin! I tyto hodinky slibují voděodolnost do 100 m.

A konečně The Tonda PF Annual Calendar. Zaujmou vás kromě zjištění „kolik je hodin“ také určením měsíce, dne v týdnu a důmyslně integrovaným návratným ukazatelem data v horním oblouku číselníku. Nevšední je rovněž ukazatel fází měsíce pro obě polokoule Země umístěný na šesti hodinách. Pouzdro je široké 42 mm a jeho tloušťka čítá 11,1 mm. Strojek PF339 má automatické natahování, frekvenci 4 Hz a rezervu chodu 50 hodin.

Všechny tři modely jsou dostupné v ocelovém pouzdře s platinovým ručně rýhovaným rámečkem. Můžete je ale mít vyrobené i z 18karátového růžového zlata. 


Oslava pětadvacetin
Značka Parmigiani Fleurier připravila jako současný vrchol řady limitovanou sérii hodinek Tonda PF Split Seconds Chronograph. K výročí značky jich bude k mání pouze 25 kusů. Pouzdro, náramek a u Parmigianiho unikátně i masivní ciferník jsou vyrobené z platiny 950. Indexy se naopak lesknou bílým zlatem. Uvnitř pouzdra širokého 42 mm s tloušťkou 15 mm se nachází vysokofrekvenční strojek s děleným chronografem. Strojek PF361 je nová verze nejšpičkovějšího kalibru výrobce ChronOr s frekvencí 5 Hz a rezervou chodu 65 hod. Vskutku výjimečné výroční hodinky získaly zcela oprávněně prestižní ocenění Grand Prix d'Horlogerie de Genève. Důvodem byl mimo jiné materiál hlavní desky a můstků, které jsou vyrobené z masivního 18karátového růžového zlata. Ještě víc ale porotce zaujal integrovaný vysokofrekvenční chronograf s dělenými sekundami. Umožňuje optimální měření času dvou nezávislých událostí začínajících ve stejnou dobu.

https://www.beny.cz

https://parmigiani.com

Fotogalerie


Podobné články


 • Mullerovy skvosty pro rok 2022 Mullerovy skvosty pro rok 2022
  Design Luxus Hodinky Svět

  Mullerovy skvosty pro rok 2022

  Důmyslné výtvory poměrně mladé značky prestižních hodinek Franck Muller si vždy najdou exkluzivní skupinu soukromých odběratelů. Avšak i další zájemci se mohou těšit z krásy a technické rafinovanosti pouze omezeného množství výjimečných hodinek. Firma, kterou spolu založili počátkem 90. let dva mistrní hodináři Franck Muller a Vartan Sirmakes, množství hodinářských skvostů rok co rok rozšiřuje. Nová kolekce 2022 je toho důkazem.

  17. 05.2022

 • Vlastní šperk od BENY Vlastní šperk od BENY
  Design Luxus Praha Hodinky Lidé

  Vlastní šperk od BENY

  Rodinné šperkařství a hodinářství BENY nabízí v Praze už bezmála 30 let velkou škálu služeb. Zastupuje exkluzivní značky hodinek a šperků, postará se o jejich dokonalý servis a také vyrábí vlastní zlatnické skvosty podle osobitých návrhů, včetně šperků na zakázku podle přání zákazníka. Zvlášť výhodné je pro zákazníky členství v Klubu BENY.

  14. 04.2022

 • Ostrov skleněných pokladů Gordana Glass® Ostrov skleněných pokladů Gordana Glass®
  Styl Design Luxus Svět Lidé

  Ostrov skleněných pokladů Gordana Glass®

  Každý interiér lze vnímat jako jedinečný, zvlášť když jej naplní krásou svých děl originální výtvarnice. Monumentální skleněná díla od umělkyně světového renomé Gordana Glass® už víc než dvacet let dotvářejí atmosféru luxusních interiérů. Osobitý rukopis umělkyně lze rozpoznat na první pohled. Její skleněná díla zdobí drahé kovy, jako jsou zlato a platina.

  25. 02.2022

Developed by MadFox design