Nové poklady Parmigiani Fleurier Nové poklady Parmigiani Fleurier

Nové poklady Parmigiani Fleurier

29. 04.2022

Mladá švýcarská značka prestižních hodinek slaví své pětadvacáté narozeniny a připravila pro milovníky časoměrných skvostů zážitek v podobě nové kolekce Tonda PF. Opět vychází z kreativity zakladatele společnosti Michela Parmigianiho, který je považován za žijící hodinářskou legendu. Za každým dílem nalezneme jeho kreativitu inspirovanou krásou přírody. S více než 250 modely, třemi vlajkovými kolekcemi a několika oceněními je historie Parmigiani Fleurier prodchnuta odborností, úctou ke zručnosti předchozích generací a okouzlujícími inovacemi.

Nová řada hodinek Tonda PF překonává čas

Pečlivý přístup zn. Parmigiani k hodinářskému řemeslu usiluje také o co nejlepší estetický vzhled. Hodinky PF nejsou jen ozdobou, či výkřikem okázalosti a přepychu. Naopak, nové kousky Tonda PF jsou jakoby šité na míru, aby jemně obemkly zápěstí a zároveň svým vzhledem odolaly plynutí času, proměnám trendů a vždy z nich vyzařovala kvalita skutečné hodnoty.

Jemné struktury a nový podpis

Číselník nové řady je zlehka nanesen na dekorativní rytinu gilošovaného vzoru Grain d’Orge. Jeho nepostřehnutelná rafinovanost je zcela oddána exkluzivitě, a přitom neutuchající stálosti. Logo značky se představuje jen v podobě dvou písmen pod 12. hodinou a je nově zasazeno do vertikální, oválné pečeti.

Tři obměny dokonalosti

The Tonda PF Micro-Rotor vyniká špičkovým, ultratenkým (pouze 3 mm) strojkem PF 703 frekvence 3 Hz s platinovým mikrorotorem a automatickým natahováním. Rezerva chodu sahá ke 48 hodinám. Hodinky, které ručí za vodotěsnost až do 100 m pod hladinou, zakrývá antireflexní safírové sklíčko, pod nímž na číselníku najdete indexy, dvě ručičky pro hodiny a minuty a číselný ukazatel data. Pouzdro má šířku 40 mm a tloušťku jen 7,8 mm.

The Tonda PF Chronograph se vyznačují téměř plochým číselníkem na němž se nacházejí tři subčíselníky. Potěší všechny milovníky přesnosti. Kromě hodin a minut mohou měřit sekundy a dokonce využít i stopky. Součástí je číselný ukazatel data. Pouzdro široké 42 mm s tloušťkou 12,4 mm skrývá strojek PF070 s integrovaným vysokofrekvenčním chronografem Tonda PF s frekvencí 5 Hz a rezervou chodu 65 hodin! I tyto hodinky slibují voděodolnost do 100 m.

A konečně The Tonda PF Annual Calendar. Zaujmou vás kromě zjištění „kolik je hodin“ také určením měsíce, dne v týdnu a důmyslně integrovaným návratným ukazatelem data v horním oblouku číselníku. Nevšední je rovněž ukazatel fází měsíce pro obě polokoule Země umístěný na šesti hodinách. Pouzdro je široké 42 mm a jeho tloušťka čítá 11,1 mm. Strojek PF339 má automatické natahování, frekvenci 4 Hz a rezervu chodu 50 hodin.

Všechny tři modely jsou dostupné v ocelovém pouzdře s platinovým ručně rýhovaným rámečkem. Můžete je ale mít vyrobené i z 18karátového růžového zlata. 


Oslava pětadvacetin
Značka Parmigiani Fleurier připravila jako současný vrchol řady limitovanou sérii hodinek Tonda PF Split Seconds Chronograph. K výročí značky jich bude k mání pouze 25 kusů. Pouzdro, náramek a u Parmigianiho unikátně i masivní ciferník jsou vyrobené z platiny 950. Indexy se naopak lesknou bílým zlatem. Uvnitř pouzdra širokého 42 mm s tloušťkou 15 mm se nachází vysokofrekvenční strojek s děleným chronografem. Strojek PF361 je nová verze nejšpičkovějšího kalibru výrobce ChronOr s frekvencí 5 Hz a rezervou chodu 65 hod. Vskutku výjimečné výroční hodinky získaly zcela oprávněně prestižní ocenění Grand Prix d'Horlogerie de Genève. Důvodem byl mimo jiné materiál hlavní desky a můstků, které jsou vyrobené z masivního 18karátového růžového zlata. Ještě víc ale porotce zaujal integrovaný vysokofrekvenční chronograf s dělenými sekundami. Umožňuje optimální měření času dvou nezávislých událostí začínajících ve stejnou dobu.

https://www.beny.cz

https://parmigiani.com

Fotogalerie


Podobné články


 • Diamant jako dobrá investice Diamant jako dobrá investice
  Česko Luxus Praha Hodinky

  Diamant jako dobrá investice

  Krása má svou hodnotu, která přetrvává věky. Diamanty jsou toho dokladem. Zvláště v nejisté době mohou být právě tyto drahé minerály jedinečnou cenností, s níž lze těžké časy překonat s co nejmenší újmou. BENY nabízí možnost investovat do diamantů s širokou škálou vlastností, které vám vaši investici zhodnotí na dlouhou dobu.

  31. 10.2022

 • Hamilton představuje narozeninové novinky Hamilton představuje narozeninové novinky
  Styl Design Hodinky

  Hamilton představuje narozeninové novinky

  Už je to 130 let, co byla v pensylvánském městě Lancaster založena značka Hamilton. Narozeninové výročí slaví průkopnický výrobce hodinek několika novinkami, se kterými mohou jejich majitelé plavat pod vodou, prodírat se záludnostmi přírody na souši nebo vzlétnout do nebeských výšin.

  10. 10.2022

Developed by MadFox design