Nápadité oživení Palmovky Nápadité oživení Palmovky

Nápadité oživení Palmovky

04. 11.2022

Praha se proměňuje a nové byty vznikají téměř na celém jejím území. Některé adresy jsou ale mnohem lákavější než jiné. Takovou je i stále se rozvíjející oblast v Libni známá jako Palmovka. Společnost Real-Treuhand zde vsadila na originální architektonický návrh studia Aulík Fišer architekti a nabízí byty a komerční prostory v již zkolaudované Rezidenci Zenklova.

Výhodná poloha

Nejnovější počin společnosti Real-Treuhand zkrášluje bývalou proluku v Zenklově ulici a je připraven k okamžitému nastěhování. Snoubí v sobě neobyčejné množství výhod. Metro je za rohem, obchody na dosah, a hlavně stačí jen pár minut chůze a člověka obklopí uklidňující prostředí zeleně a klidné hladiny Vltavy.

Rozličné byty pro každého

Sama Rezidence Zenklova je potěšením i pro oko. Její oblá nároží jsou harmonickým pozváním do prostorných a světlých interiérů díky velkoryse navrženým okům, která jsou vybavena exteriérovými žaluziemi s elektrickým ovládáním. Příjemný je i výhled z prostorných střešních teras, kde jsou záhony pro zeleň. Působivé jsou však i dřevem obložené lodžie, jež náležejí k bytům s rozmanitými dispozicemi od 1 + kk až po 4 + kk. Jednotlivé bytové jednotky jsou nadstandardně vybaveny. Okouzlující je v nich např. třívrstvá dřevěná podlaha z dubu nebo bezfosfátové interiérové dveře. Vybrané byty jsou vybaveny rekuperací vzduchu a přípravou pro instalaci klimatizace.

Světlo pro lepší život

Architekti mysleli nejen na zajímavé řešení bytových jednotek, ale také na společné prostory. Zejména velkoryse pojatá prosvětlená dvorana se schodištěm, která je autentickým středobodem stavby, místem umožňujícím obyvatelům vzájemné setkávání či jen každodenní zážitek z jejího prostoru a ze hry venkovního světla v něm.

Parkování a komerční prostory

Oceňovanou výhodou Rezidence Zenklova je v této části Prahy také dostatečný počet parkovacích míst a sklepů v podzemním patře. Myšleno bylo ale i na velké komerční prostory, které se rozprostírají v 1. a 2. nadzemním podlaží budovy. Jak dodává Jakub Fišer a Kristýna Zámostná z Aulík Fišer architekti, kteří rezidenci projektovali: „Navrhovat tento dům pro nás byla radost: nejedná se totiž ,pouze‘ o bytovku, je to v pravém slova smyslu soudobý, ale přitom i tradiční městský dům, tedy dům s rozličným využitím, což je podle nás pro život místa velmi důležité. Libeň má silnou paměť místa a silnou historii, dobrou pozici ve městě, tudíž i potenciál stát se atraktivní městskou čtvrtí tak jako Karlín či Holešovice v jejím sousedství.“

Léta zkušeností

Společnost Real-Treuhand působí na českém trhu už více než 30 let a za tu dobu udělala radost spoustě svých klientů. Už od počátku působení u nás se mohla opřít o zkušenosti svých zakladatelů ze zahraničí a zázemí mateřské banky Raiffeisenlandesbank Oberösterreich. Každý její projekt je už od počátku nahlížen i z hlediska kvality a budoucího rozvoje hodnoty jednotlivých objektů, což přináší zájemcům o investici neobyčejně příjemný bonus. 

https://rezidencezenklova.cz

https://rt-reality.cz

Fotogalerie


Podobné články


Developed by MadFox design