Hamilton představuje narozeninové novinky Hamilton představuje narozeninové novinky

Hamilton představuje narozeninové novinky

10. 10.2022

Už je to 130 let, co byla v pensylvánském městě Lancaster založena značka Hamilton. Narozeninové výročí slaví průkopnický výrobce hodinek několika novinkami, se kterými mohou jejich majitelé plavat pod vodou, prodírat se záludnostmi přírody na souši nebo vzlétnout do nebeských výšin.

Profesionální přesnost

Hamilton, který už v současnosti patří mezi hrdé švýcarské značky, proslul jako skvělý pomocník mnoha profesionálů. Slávu si vydobyl už na počátku 20. stol., kdy se díky němu zpřesnila železniční doprava v USA. Vyráběl ale také časomíry pro americkou armádu a nechyběl ani na zápěstích civilních pilotů. Sportovnímu duchu zůstává tato značka věrná dodnes, což mohou ocenit jak milovníci potápění (Khaki Navy), tak ti, kteří vyhledávají dobrodružství na pevné zemi (Khaki Field) nebo si chtějí užít let nad krajinou (Khaki Aviation).

Přítel žabích mužů

V tomto roce představuje značka dokonce čtyři precizní přístroje pro milovníky hlubin:

Khaki Navy Frogman Automatic. Hodinky pojmenované po příslušnících amerického námořnictva, kterým se říkalo „Frogman“ a které pod hladinou už za druhé světové války doprovázely hodinky Hamilton, přinášejí i současným žabím mužům přesnost, čitelnost a výdrž. Voděodolné 46 mm ocelové pouzdro do 300 metrů má chránič korunky a nabízí sportovní vzhled černého číselníku i kaučukové pásky v černé či khaki barvě. Minutová ručička a šipka centrální vteřinovky jsou vyplněné fluorescenční vrstvou Super-LumiNova. Novinka je k mání i s ocelovým tahem.

Na ultramoderní vzhled značka Hamilton vsadila také u verze, jejíž pouzdro je potaženo černou vrstvou PVD. Hodinky doplňuje antracitová luneta a údaje na číselníku vyvedené ve stejné barvě. Uvnitř pouzder novinek bije automatický strojek H-10 s rezervou chodu 80 hodin, vláskem vyrobeným z materiálu Nivachron, díky němuž jsou hodinky odolné proti otřesům, teplotním rozdílům i magnetickým polím.

Věrný souputník cestovatelů

Hodinky Khaki Field Titanium Automatic jsou určené moderním dobrodruhům. Kromě stávajícího rozměru 42 mm se dočkaly také pískovaného titanového pouzdra nové velikosti 38 mm. Novinka je k dostání ve třech verzích: s černým číselníkem a khaki nubukovým řemínkem, s khaki číselníkem a hnědým nubukovým řemínkem a s pouzdrem s povrchovou úpravou PVD a šedým číselníkem i řemínkem. Všechny hodinky mají ručičky a číslice pokryté vrstvou Super-LumiNova a uvnitř pouzdra je pohání kalibr H-10.

Spolehlivý parťák pilotů

Nový chronograf Khaki Pilot Pioneer Mechanical Chronograph se 40mm ocelovým pouzdrem nalezl inspiraci ve vintage pilotkách pro RAF ze 70. let. Proto v těchto hodinkách také naleznete mechanický kalibr s ručním nátahem H-51-Si. Na černém zrnitém číselníku jsou zobrazeny všechny údaje potřebné pro kalkulaci letu, stejně jako tomu bylo v 70. letech. Béžová vrstva Super-LumiNova na ručičkách a údajích upomíná na vintage styl, uvnitř pouzdra však můžete nalézt moderní kalibr z roku 2021 s křemíkovým vláskem a rezervou chodu 60 hodin. Neotřelý styl novinkového chronografu je podpořen hnědým koženým řemínkem.

https://www.hamiltonwatch.com

https://www.beny.cz

Podobné články


Developed by MadFox design