Gordana Glass
Křehká síla uměleckého skla v interiérovém designu
Gordana Glass
Křehká síla uměleckého skla v interiérovém designu

Gordana Glass
Křehká síla uměleckého skla v interiérovém designu

17. 08.2022

Podmanivá krása skla odjakživa poutala každého, kdo má rád kvalitní design a estetiku v interiéru. Nenucené pronikání světla přes honosná skleněná díla umělkyně Gordana Glass® mění interiér na umělecký skvost a obyčejný prostor na domov.

Celosvětově uznávaná umělecká sklářka Gordana Glass® odmaskovává díky sklu naši lidskou individualitu a odbourává stereotypy prostřednictvím velkolepých děl. Více než dvacet let přirozeně a ladně začleňuje výtvarné sklo do interiéru a vyzdvihuje prostor na nadstandardní úroveň. Komponováním skleněných uměleckých stěn, kuchyňských a koupelnových zástěn, ale i monumentální podsvícené skleněné obrazy a interiérové doplňky, dotváří autorka interiérový design na základě naší osobnosti. Originální tvorba Gordana Glass® přínáší nekonečnou inspiraci. Člověk má hranice jen ve své mysli – a ty okamžitě pominou ve chvíli, kdy vnímáme abstraktní realitu impozantních děl.

Moc uměleckého skla v interiéru

Sklo má různé důležité funkce. Prosvětlí prostor, který následně dýchá prostorností. Skleněné klenoty Gordana Glass® však vnášejí do interiéru něco hlubšího. Umění, křehkou sílu, mimořádnou atmosféru a nepopsatelné emoce. Punc kvality a exkluzivity dílům dodávají drahé kovy jako zlato a platila. Barevné abstrakce měnící se v rytmu dopadu světla dosahuje výtvarnice v procesu tvorby speciálními technikami. Dokonalá souhra kompozice prvků sklářského umění Gordana Glass® nutí pozorovatele v dílech opětovně nacházet nové emoce a pravdy.

Úspěchy umění GordanaGlass®

Éterickou auru umění Gordana Glass® jsme mohli vnímat na světové výstavě EXPO Dubaj 2020. Umělecká sklářka s velkou ctí reprezentovala Slovensko prvkem skleněného lipového listu ze speciální kolekce New Spirit. Autorku inspirovalo to, že samotný list netvoří krásu korunu stromu. Hlavním poselstvím byl odkaz, který nabádá lidstvo ke společnému formování košatých korun stromů, tím pádem na celosvětovou spolupráci. Jen společným úsilím můžeme dosáhnout mimořádných výsledků. Všudypřítomnou křehkou krásu s mimořádnou energií vystavuje Gordana Glass® ve svém ateliéru v Bratislavě a často i na výstavách v rámci Evropy a celého světa.

PRO MAGAZÍN TRAVEL FEVER TVOŘÍ Gordana Glass® NĚKOLIK LET KRÁSNÁ OCENĚNÍ NA NÁŠ GOLFOVÝ TURNAJ

https://gordanaglass.com

Fotogalerie


Podobné články


 • Vanguard
Stylové lofty v dominantě pražských Modřan 
Vanguard
Stylové lofty v dominantě pražských Modřan
  Bydlení Česko Praha

  Vanguard Stylové lofty v dominantě pražských Modřan

  Lofty zažívají v posledních letech boom. Patříte k jejich milovníkům? Autentické loftové bydlení, ale i originální prostory pro práci na vás čekají v bývalé továrně Microna, která se pod taktovkou PSN mění ve výjimečný projekt Vanguard. Ten už pomalu míří do finále, při koupi loftu typu shell & core si jej můžete již brzy převzít a pustit se do návrhu svého vysněného bydlení.

  02. 10.2023

 • Nápadité oživení Palmovky Nápadité oživení Palmovky
  Bydlení Česko Praha

  Nápadité oživení Palmovky

  Praha se proměňuje a nové byty vznikají téměř na celém jejím území. Některé adresy jsou ale mnohem lákavější než jiné. Takovou je i stále se rozvíjející oblast v Libni známá jako Palmovka. Společnost Real-Treuhand zde vsadila na originální architektonický návrh studia Aulík Fišer architekti a nabízí byty a komerční prostory v již zkolaudované Rezidenci Zenklova.

  15. 09.2023

 • Uvidím, čím ještě překvapím Uvidím, čím ještě překvapím
  Styl Design Luxus Lidé

  Uvidím, čím ještě překvapím

  Gordana Glass je světově uznávaná umělkyně, které učarovala práce se sklem. Její umělecké objekty jsou oceňovány jako vzácné dary pro významné osobnosti. Vedle toho se ale začala profilovat také jako interiérová designérka s nevšedními skleněnými objekty velkých rozměrů. Při příležitosti dalšího ročníku golfového turnaje našeho magazínu – 9. ročník Real- Treuhand & Travel Fever Golf Cup, pro nějž Gordana opět vytvořila originální trofeje – jsme ji požádali o rozhovor.

  09. 09.2023

Developed by MadFox design