Důstojný domov Slovanské epopeje je nadohled Důstojný domov Slovanské epopeje je nadohled

Důstojný domov Slovanské epopeje je nadohled

01. 02.2021

Velkolepé dílo Alfonse Muchy může nalézt hodnotné výstavní prostory přímo v centru Prahy – v novém projektu Savarin. Architektonický návrh umístění epopeje nadchl i vnuka slavného malíře Johna Muchu. Praze se tak naskýtá jedinečná příležitost ukončit spor o epopej a získat pro velkoformátové Muchovy obrazy důstojné prostředí.

O umístění Slovanské epopeje v Praze se vede debata už od jejího předání hlavnímu městu v roce 1928. Po téměř sto letech by mohla být završena činem. Investiční skupina Crestyl připravuje v prostoru mezi spodní částí Václavského náměstí a ulicích Na Příkopě, Jindřišské a Panské rozsáhlý projekt s názvem Savarin. Do něj nechala naprojektovat výstavní síň pro jedinečné dílo Alfonse Muchy, kterou Praze nabízí zdarma.

Výstavní prostor bude mít na výšku 10 metrů. Doplní jej vstupní hala do galerie, technické zázemí, konferenční místnost a studovna, obchod s upomínkovými předměty a místo pro shromažďování skupin k prohlídkám.

Vnuk Alfonse Muchy John Mucha, kterému se citlivý přístup projektu Savarin k umístění Slovanské epopeje zamlouvá, slibuje, že by návštěvníci expozice velkolepých obrazů mohli u Václavského náměstí vidět kromě epopeje i rozsáhlý výběr ze sbírky Nadace Mucha: „Ta je největší a nejobsáhlejší na světě, obsahuje mnoho studií, pastelů, kreseb, olejomaleb, fotografií a psaných dokumentů, které vznik epopeje provázely.“ Je přesvědčen, že palác Savarin spňuje dědečkovo přání, a dodává, že ve chvíli, kdy bude jasno o domově Slovanské epopeje v Praze, ukončí soudní spor s hlavním městem.

Podobu projektu Savarin navrhla ikona současné světové architektury a designu Thomas Heatherwick a jeho studio. Projekt zahrnuje pečlivou rekonstrukci několika stávajících historických budov a vznik úplně nového veřejného prostoru se zelení, otevřeným prostranstvím ve vnitrobloku a komerčními plochami. Savarin nabídne unikátní spojení umění, inspirace, módy, kultury, architektury a kulinárních zážitků. Projekt rovněž propojí pasážemi pěší zónu s okolními ulicemi a nabídne prostor vhodný pro relaxaci a volný čas s nově vysázenou zelení, lavičkami, fontánami a pítky. Pražané a návštěvníci metropole se také mohou těšit na veřejně přístupné střešní zahrady a terasy, které nabídnou další neobvyklé výhledy na panorama Prahy.

https://crestyl.com/retail

 

 

Fotogalerie


Podobné články


 • Spánek je lék Spánek je lék
  Bydlení Design Česko Luxus Nábytek Lidé

  Spánek je lék

  Čím rychlejší je současná doba, tím více se hovoří o potřebě odpočinku, a zvláště o důležité roli spánku. Pomoci může i výběr vhodného lůžka. Dokud se ale nevyspíte v dobré posteli, asi jen těžko rozeznáte, která je opravdu kvalitní a která ne. To se přihodilo i paní Pavlíně Rosendahl, majitelce obchodu Naty Naty, který letos slaví malé jubileum.

  04. 10.2021

 • Hagibor
Bydlete v harmonii s lesem Hagibor
Bydlete v harmonii s lesem
  Bydlení Česko Praha

  Hagibor Bydlete v harmonii s lesem

  Místo bývalého sportovního klubu Hagibor se začíná proměňovat v novou rezidenční a multifunkční čtvrť. Ta bude vynikat skvělou lokalitou, nadprůměrným množstvím zeleně, perfektně promyšlenými dispozicemi bytů a provedením ve vysoké standardu.

  07. 09.2021

 • Mayfair Park Residences London Mayfair Park Residences London
  Bydlení Luxus Hotel Svět

  Mayfair Park Residences London

  Patříte-li mezi ty, kteří uznávají v životě krásu jedinečnosti, pak si nenechte ujít pozvání do krásného souboru rezidencí, jež obohacují kolekci exkluzivních hotelů a rezidenčních sídel společnosti Dorchester. Název Mayfair Park Residences jasně odkazuje na výjimečnost nově přibyvších nemovitostí. Ta plyne mimo jiné také z adresy umístěné v jedné z nejznámějších části Londýna – Mayfair. Čtvrť plná muzeí a galerií se řadí mezi ty nejexkluzivnější.

  24. 08.2021

Developed by MadFox design